ذخیره کردن صفحه وب در کروم

منتشر شده در ۱۳۹۷/۰۸/۰۴ در دستۀ اینترنت بدون دیدگاه

اگر برای شما اتفاق افتاده که صفحه ای از یک سایت را باز کردید، ولی در آن زمان فرصت لازم برای مطالعه آن را نداشتید، یا می خواستید آن صفحه را به عنوان یک مرجع روی رایانه خود ذخیره کنید، به اهمیت ذخیره کردن صفحه وب پی بردید. برای ذخیره کردن یک صفحه از وب راه های زیادی وجود دارد که بسته به هدف مان می توانیم از یکی از آنها استفاده کنیم. اما به هر حال ذخیره کردن آن صفحه به صورت یک فایل روی رایانه بهترین راه کار است. در مرورگرهای مختلف بسته به اینکه از چه سبکی پشتیبانی می کنند این کار اندکی متفاوت است. اما در مرورگر Google Chrome به راحتی می توانیم از یک افزونه روی این مرورگر برای ذخیره کردن صفحه وب استفاده نماییم.

ذخیره کردن صفحه وب در کروم

ذخیره کردن صفحه وب در کروم

قبل از اینکه به سراغ افزونه ذخیره صفحات وب در کروم برویم، بهتر است بدانید که خود مرورگر کروم از امکان ذخیره کردن صفحات برخوردار می باشد. اما بعد از ذخیره کردن یک صفحه، به ما یک فایل و یک پوشه تحویل میدهد که فایل با پسوند HTML است و پوشه هم حاوی محتویات گرافیکی و غیر گرافیکی آن صفحه است. برای استفاده از این امکان در هر صفحه که باشید از دکمه های ترکیبی Ctrl + S استفاده کنید تا پنجره Save as باز شود تا مکان ذخیره سازی توسط شما تعیین گردد. اما روش ذخیره سازی یک صفحه به صورت یک سند تکی خیلی بهتر است ذخیره سازی به روش یک سند و یک پوشه است!

ممکن است افزونه های زیادی برای ذخیره سازی تک سندی یک صفحه وب در کروم وجود داشته باشند. اما قصد ما از نوشتن این آموزش معرفی افزونه Save As MHT است. ما آموزش کامل افزونه Save As MHT گوگل کروم را برای شما نوشتیم که بهتر است به آن مراجعه کنید. اما بدک نیست که اشاره ای هر چند کوتاه هم در این نوشتار به آن داشته باشیم.

پس از نصب این افزونه روی مرورگر کروم، یک دکمه در نوار ابزار بالای مرورگر به نمایش درخواهد آمد که با کلیک روی آن در هر صفحه ای باشید، صفحه ذخیره سازی باز می شود. حالا شما مکان ذخیره سازی و نام سند را تعیین می کنید و روی Sava کلیک می کنید. کار تمام است. در محل تعیین شده یک سند با همان نامی که انتخاب کردید یافت خواهد شد که می توانید بعدها با همین مرورگر کروم آن را باز کنید. یا در گوشی هوشمندتان آن را بخوانید.

این بود از آموزش طریقۀ ذخیره کردن صفحه وب در کروم که به واسطه افزونه Save As MHT این کار را می توانستیم انجام دهیم.

3/5 - (3 امتیاز)