ذخیره صفحات وب با فرمت MHT در مرورگر Chrome

منتشر شده در ۱۳۹۷/۰۸/۰۲ در دستۀ اینترنت ۲ دیدگاه

یکی از راه های بازدید از صفحه ای از یک سایت، در حالتی که به اینترنت دسترسی نداریم، ذخیره کردن آن با پسوند MHT است. فرمت MHT یک فرمت کامل و قابل حمل است که روز به روز کاربردهای بیشتری نسبت به قبل پیدا می کند و آنها را روی رایانه شخصی و گوشی هوشمند به راحتی می‌توانید باز کنید. حالا بحث ما اینجا این است که چطور ما قادریم صفحات وب را با فرمت MHT در مرورگر کروم ذخیره کنیم. با این کار بعد از ذخیره کردن با فرمت MHT یک سند با همین نام خواهیم داشت که روی هر دستگاهی قادریم آن را درون مرورگر یا حتی اپلیکیشن های خاص MHT باز کنیم. با ما همراه باشید.

ذخیره صفحات وب با فرمت MHT در مرورگر Chrome

ذخیره صفحات وب با فرمت MHT در مرورگر Chrome

در مرورگر Google Chrome یا بیشتر مرورگرهای پرکاربرد مثل فایرفاکس، پشتیبانی از فرمت MHT وجود ندارد. تنها مرورگر Internet Explorer است که به صورت پیش فرض و بدون نیاز به هیچ گونه ابزار جانبی از این قابلیت پشتیبانی می کند. به همین دلیل در مرورگرهای دیگر مثل همین گوگل کروم باید از افزونه های این کار استفاده کرد.

افزونه ای که شما باید روی کروم خود نصب کنید، نامش Save As MHT است. با رفتن به صفحه ای که لینک آن را برای شما گذاشتم، قادرید این افزونه را به سادگی روی مرورگر کروم خود نصب کنید و بعد از آن دکمه ای در نوار ابزار بالای مرورگر شما نمایش داده خواهد شد که برای ذخیره کردن صفحات وب باید روی آن کلیک کنید.

دکمه Save As MHT در نوار ابزار کروم

بعد از آن جعبه Save as برای شما باز خواهد شد که باید نامی را برای سند انتخاب کنید و آن را در جایی از رایانه خود ذخیره نمایید. دقت کنید که فایل ذخیره شده دارای پسوند نیست. اگر می خواهید این پسوند به سند MHT شما افزوده شود، حتماً باید پسوند آن را بعد از نویسه . در انتهای نام سند دستی بنویسید.

البته با راست کلیک کردن روی صفحه و انتخاب دستور Save as .mht هم می توانید همین کار ذخیره کردن صفحات وب را با فرمت MHT انجام دهید.

دستور Save As MHT در منوی راست کلیک کروم

پس با این روشی که خدمت شما آموزش داده شد، از الان می توانید هر صفحه از هر سایتی را با فرمت MHT روی رایانه خود ذخیره کنید و حتی آنها را روی گوشی هوشمند یا یک رایانه دیگر برای مطالعه کردن منتقل نمایید. اگر می خواهید راجع به این پسوند سند بیشتر بدانید مقاله فرمت MHT چیست را مطالعه نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)