چگونه ایمیل های خود را در یاهو چک کنیم ؟

منتشر شده در ۱۳۹۷/۱۱/۱۴ در دستۀ اینترنت،نرم افزارهای کاربردی بدون دیدگاه

یاهو یک شرکت آمریکایی است که خدمات و سرویس های مختلفی را ارائه می کند. یکی از این خدمات سرویس ایمیل است. که از آن با عنوان ایمیل یاهو هم یاد می شود. ایمیل یاهو در کنار رقیب سرسخت خود، یعنی جی میل در حال کار است. از آن جایی که استفاده از سرویس های ایمیل در بیشتر مواقع شبیه به یکدیگر است، ممکن است برای کسانی که برای اولین بار در یاهو اقدام به ساخت حساب ایمیل کردند، مشکلاتی وجود داشته باشد. مثلاً ممکن است این سوال پیش بیاید که چگونه ایمیل های خود را در یاهو چک کنیم . خوبِ، برای اینکه به این سوال پاسخ دهیم تصمیم به نوشتن این مقاله آموزشی گرفتیم و امیدوارم که از مطالعه آن خشنود گردید.

چگونه ایمیل های خود را در یاهو چک کنیم

چگونه ایمیل های خود را در یاهو چک کنیم ؟

زمانی که یک حساب ایمیل در سرویس یاهو می سازید، از چند تا می‌توانید به صندوق ایمیل خود دسترسی داشته باشید:

  • از طریق مرورگر اینترنتی که بدون هیچ نرم افزار خاصی می توانید به صندوق ایمیل خود دسترسی داشته باشید.
  • از طریق اپلیکیشن که روی گوشی هوشمند نصب می شود و دسترسی به صندوق ایمیل را راحت تر می کند.
  • از طریق نرم افزارهای مدیریت ایمیل که روی رایانه شخصی (لپ تاپ و رایانهٔ رومیزی) نصب می شوند.

چک کردن صندوق ایمیل یاهو در مرورگر اینترنتی

برای چک کردن ایمیل های یاهو، ساده ترین راه کار این است که مرورگر اینترنتی خود را باز کنید و به نشانی mail.yahoo.com بروید. حالا اگر از قبل وارد حساب یاهوی خود شده باشید که مستقیم صفحهٔ اصلیِ ایمیل تان باز می شود. می توانید ایمیل های رسیده را با یک بار کلیک روی هر کدام، باز کنید و محتویات آن را ببینید. اگر نه، باید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید تا سپس به صفحه حساب ایمیل خود دست یابید.

چک کردن ایمیل ها در mail.yahoo.com

چک کردن ایمیل ها در mail.yahoo.com

همانطور که در تصویر بالا کاملاً مشخص است، هر ایمیل رسیده درون یک ردیف قرار گرفته است. ایمیل هایی که خوانده نشده با قلم درشت نقش بسته است. ستون اول از سمت چپ فرستنده را نشان می دهد و ستون دوم عنوان ایمیل را نشان می دهد. با کلیک روی هر ردیف ایمیل، محتویات آن درون یک صفحهٔ دیگر برای شما باز می گردد.

چک کردن صندوق ایمیل یاهو در اپلیکیشن گوشی

روش سادهٔ دیگری که می توان از آن برای چک کردن ایمیل های خود استفاده کنیم، نصب اپلیکیشن یاهو روی گوشی هوشمندمان است. البته هر نوع اپلیکیشن دیگری که برای دسترسی به حساب های ایمیل وجود داشته باشد را هم می توان مورد استفاده قرار داد. تنها کافی است اطلاعات حساب ایمیل یاهوی خود را در آن وارد کنیم.

چک کردن ایمیل ها اپلیکیشن Yahoo

چک کردن ایمیل ها اپلیکیشن Yahoo

استفاده از این روش، یعنی نصب اپلیکیشن موبایل روی گوشی یکی از بهترین و پر استفاده ترین روش ها برای چک کردن صندوق ایمیل یاهو است.

چک کردن صندوق ایمیل یاهو در نرم افزار مدیریت ایمیل

اگر روی رایانه شخصی، چندان تمایل به استفاده از مرورگر برای چک کردن ایمیل های خود نداشته باشید و بهترین کار این است که از نرم افزارهای مدیریت حساب ایمیل که روی رایانه نصب می شوند استفاده کنید. مثلاً Thunderbird و یا Outlook از معروف ترین نرم افزارهای مدیریت حساب ایمیل هستند که روی سیستم عامل های مختلف نصب می شوند.

چک کردن ایمیل ها در نرم افزار Thunderbird

چک کردن ایمیل ها در نرم افزار Thunderbird

تصویر بالا نمایی از نرم افزار Thunderbird است که باید هر نوع حساب ایمیل از قبیل یاهو یا جی میل که دارید را به آن معرفی کنید و نرم افزار با پروتکل‌های مختلف ارتباط شما را با صندوق ایمیل تان برقرار می‌کند.

جمع بندی

پس همانطور که خدمت شما عرض شد، از طریق روش های مختلفی می توانستید به صندوق ایمیل یاهوی خود دسترسی داشته باشید. البته این روش هایی که خدمت شما عرض شد، برای دیگر سرویس های ایمیل مثل Gmail و outlook.live.com شرکت مایکروسافت هم به کارتان خواهد آمد. داشتن حساب ایمیل و دسترسی به آن یکی از مهم ترین ابزارهای مکاتبه با افراد مختلف در سرتاسر جهان است که با وجود این همه راه های ارتباطی مثل شبکه های اجتماعی و پیام رسان های متنوع، ایمیل هنوز کارایی خود را حفظ کرده است.

5/5 - (2 امتیاز)