با یک کلیک صفحات وب را با پسوند MHT روی Chrome ذخیره کنید

منتشر شده در ۱۳۹۷/۱۱/۲۱ در دستۀ اینترنت بدون دیدگاه

یکی از فرمت ها و پسوندهای پر کاربرد عرصهٔ وب و مخصوصاً برای ذخیره اطلاعات به صورت یکپارچه و متمرکز، فرمت MHT است. این فرمت که زادگاه اصلی آن مرورگر اینترنتی بوده، در ابتدا به واسطهٔ Internet Explorer ارائه شد. اما الان حتی مرورگرهایی مثل گوگل کروم هم از این فرمت پشتیبانی می کنند و ما حداقلش بدون هیچ گونه افزونه ای می توانیم اسناد با پسوند MHT را در Chrome باز کنیم. اما در حال حاضر بدون استفاده از هیچ ابزار جانبی ای قادر به ذخیره صفحات وب با پسوند MHT روی Chrome نیستیم. ولی نگران نباشید! راه کار انجام این کار را در ادامه خدمت شما خواهم گفت.

با یک کلیک صفحات وب را با پسوند MHT روی Chrome ذخیره کنید

با یک کلیک صفحات وب را با پسوند MHT روی Chrome ذخیره کنید

برای ذخیره صفحات وب را با پسوند MHT روی Chrome شما باید از افزونه ای با نام Save As MHT دارید. این افزونه را باید طبق آموزش مربوطه روی گوگل کروم خود نصب کرده و سپس آن را فعال نمایید. بعد از فعال شدن، یک دکمه در نوار ابزار بالای مرورگر نمایان خواهد شد که در هر صفحه ای از صفحات اینترنتی باشید، با یک بار کلیک روی آن به راحتی صفحه برای شما با فرمت MHT دانلود شده و روی رایانه شما ذخیره می شود.

از این ترفند برای ذخیره صفحاتی از سایت هایی که نوعی مرجع هستند و باید مدام به آنها سر بزنید قادرید استفاده کنید. یا آموزش هایی که طولانی هستند و می خواهید سر فرصت به آنها عمل کنید ذخیره صفحه وب با فرمت MHT می تواند به شما بسیار کمک کند.

Rate this post