مشکل جابجا شدن حروف بر روی کیبورد

منتشر شده در ۱۳۹۷/۱۱/۲۴ در دستۀ صفحه کلید و موس بدون دیدگاه

اگر از رایانه های مختلف برای تایپ استفاده می کنید که هر کدام دارای یک نوع چینش صفحه کلید هستند، یا بعد از نصب و دستکاری یک نرم افزار روی رایانهٔ شخصی خود متوجه شدید که جایگاه حروف روی صفحه کلید تغییر کرده است و دیگر آن جایگاه قبلی را ندارد، در این آموزش طریقهٔ رفع مشکل جابجا شدن حروف بر روی کیبورد را تقدیم شما می کنیم.

مشکل جابجا شدن حروف بر روی کیبورد

مشکل جابجا شدن حروف بر روی کیبورد

ویندوز یا هر سیستم عامل دیگری امکانی دارد که شما بتوانید تک تک دکمه های صفحه کلید را کنترل کنید و جایگاه آنها را تعیین کنید. برخی از سیستم عامل ها این امکان را به صورت مستقیم می دهند. برخی دیگر ممکن است نیاز به یک نرم افزار واسط داشته باشید. به همین دلیل هم ممکن است با نصب یک نرم افزار که دسترسی به تنظیمات صفحه کلید شما دارد، مشکل جابجا شدن حروف بر روی کیبورد را تجربه کنید.

اما برای رفع این قبیل مشکلات راه کارهای بسیار ساده ای وجود دارد. در نسخه های جدید ویندوز مثل ویندوز ۱۰، صفحه کلید استاندارد فارسی وجود دارد. برای تنظیم این صفحه کلید روی ویندوز خود بهتر است مقاله آموزش صفحه کلید فارسی استاندارد ویندوز ۱۰ را مطالعه نمایید. در سیستم عامل هایی که دارای صفحه کلید استاندارد هستند حتماً این کار را انجام دهید. تغییرات ناخواستهٔ قبلی به صورت خودکار درست می شوند.

اما برای مواقعی که قابلیت مذکور برای سیستم عامل ویندوز شما مهیا نبود، می بایستی از نرم افزارهای واسط تنظیم چینش حروف روی صفحه کلید استفاده کنید. برای انجام این کار هم آموزش اصلاح صفحه کلید ویندوز به چینش دلخواه نگاشته شده که بهتر است آن را مطالعه نمایید.

پس با مطالعهٔ همین دو تا آموزش، اگر سیستم عامل شما ویندوز باشد، حالا هر نسخه‌ای از ویندوز، به راحتی می توانید چینش حروف روی صفحه کلید را به هر طریقی که دوست دارید اصلاح کنید. هر چند که همانطور که گفته شد، بهترین چینش همان صفحه کلید استاندارد است! تا جایی که می توانید از همین قالب صفحه کلید استفاده نمایید.

4/5 - (1 امتیاز)