آپدیت درایورهای سیستم با Driver Booster

منتشر شده در ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ در دستۀ بهینه سازی رایانه بدون دیدگاه

درایورهای سیستم جزء حساس ترین نرم افزارهایی هستند که روی رایانه ما نصب هستند. این نرم افزارها به عنوان برنامه های راه انداز سخت افزارها شناخته می شوند و همیشه باید آخرین نسخه از آنها که توسط تولید کنندگان سخت افزار عرضه می شوند، روی رایانۀ ما نصب شوند. این کار باعث افزایش بهره وری رایانه و همچنین رفع مشکلات احتمالی می شود که ممکن است با آنها روبرو شده باشیم. علاوه بر آن باعث می شود نرم افزارهای جدیدی که به بازار آمده اند، بتوانند بدون ایراد روی رایانۀ ما هم کار کنند.

آپدیت درایورهای سیستم با Driver Booster

آپدیت درایورهای سیستم با Driver Booster

همانطور که می دانید سخت افزارهای زیادی روی رایانه ما نصب شدند که برای به روز رسانی درایورهای هر کدام ممکن است زمان زیادی از ما سلب گردد. هر چند که با کمی جستجو در سایت های اینترنتی سازندگان سخت افزار می توان آخرین نسخه از نرم افزار درایور آنها را دریافت و سپس روی رایانه خود نصب کرد.

اما در این میان نرم افزارهای مفیدی هستند که کار یافتن درایورهای قدیمی روی رایانه شما و سپس نصب آنها روی رایانه را به صورت خودکار و تنها با چند کلیک ساده انجام می دهند و این کابوس آپدیت درایور های سیستم را از شما دور می کنند!

یکی از این نرم افزارها Driver Booster نام دارد که علاوه بر خودکار سازی عملیات به روز رسانی درایورها، دارای یک نسخه رایگان و حتی قابل حمل (Portable) هم هست که به سادگی ایفای وظیفه می کند. با دانلود و نصب این نرم افزار روی سیستم ویندوز خود، دیگر نگرانی ای از بابت درایورهای رایانه خود نخواهید داشت.

با باز شدن صفحۀ اصلی نرم افزار، یک دکمه با عنوان SCAN در مرکز صفحه یافت می شود که با کلیک روی آن کل سیستم و سخت افزارهای آن برای پیدا کردن درایورهای قدیمی پویش می گردد.

پویش درایورهای رایانه با Driver Booster

پویش درایورهای رایانه با Driver Booster

بعد از اتمام کار فهرست تمامی درایورهای تاریخ گذشته را می توان دید. حالا با کلیک روی دکمه Update روبروی هر کدام از درایورها، اگر به اینترنت متصل باشید، دریافت و سپس نصب انجام می پذیرد.

یکی از خوبی های نرم افزار Driver Booster این است که قبل از نصب درایور جدید، روی رایانه شما یک نقطه بازگشت یا همان Restore Point می سازد که در مواقعی که بعد از نصب یک درایور رایانه با مشکلی مواجه شد، بتوانید رایانه را به حالت قبل از آپدیت درایور برگردانید.

فهرست درایورها در Driver Booster

فهرست درایورها در Driver Booster

زمانی که تمامی درایورهای رایانه شما به روز شده باشند، به مانند تصویر بالا، فهرست تمامی درایورها به همراه وضعیت هر کدام، که Up to date هست نشان داده می شوند که نشان از به روز بودن تمامی درایورهای سخت افزارهای رایانۀ شماست.

البته باید دقت داشت که برخی از درایورها حجم زیادی دارند و بهتر است که به اینترنت پر سرعت دسترسی داشته باشید و این کار را زمانی انجام دهید که سرعت اینترنت بالاتر است. یا ترافیک رایگان در آن ساعات دارید.

پس در این مقاله خدمت شما نرم افزار Driver Booster به همراه طریقۀ کار آن معرفی شد. اگر نیاز به بروز رسانی درایورها یا همان نرم افزارهای راه اندازی سخت افزار رایانه خود داشتید، یکی از بهترین گزینه ها همین Driver Booster است.

5/5 - (1 امتیاز)