بوک مارک در مرورگر چیست ؟

منتشر شده در ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ در دستۀ اینترنت بدون دیدگاه

با فرض اینکه ما به عنوان کاربر اینترنت، توسط مرورگر اینترنتی از صفحات مختلفی بازدید می کنیم، اگر خواسته باشیم صفحه هایی که برای ما جالب توجه هستند را به خاطر بسپاریم، یا نشانی آنها را در جایی یادداشت کنیم، به نظر شما چقدر کار برای ما سخت خواهد شد؟ یکی از قابلیت های اکثر مرورگرهای اینترنتی چیزی به نام Bookmark یا همان بوک مارک است که نشانی هر صفحه ای که بخواهیم را علامت گذاری می کند. در مواقع بعدی هم به راحتی می توانیم تنها با چند کلیک ساده به آن صفحه مجدد دسترسی داشته باشیم. این است از تعریف بوک مارک در مرورگر اینترنتی.

بوک مارک در مرورگر چیست

بوک مارک در مرورگر چیست ؟

پس بوک مارک ها برای علامت گذاشتن یک صفحه یا یک سایت از سایت های اینترنتی بسیار مفید هستند. ممکن است در مرورگرهای مختلف هم نام های دیگری داشته باشد. اما کارایی آن دقیقاً همان چیزی است که خدمت شما عرض شد. مثلاً ممکن است از بوک مارک ها با عنوان Library هم نام برده شود.

اینکه خواسته باشید صفحه ای که در آن هستید را بوک مارک کنید، معمولاً توسط کلیک روی یک علامت ستاره، در بالای پنجره مرورگر، این کار انجام می گیرد. کلیدهای میانبری هم از صفحه کلید برای آن تعبیه شده است. که Ctrl + D در بیشتر مرورگرها مسئولیت این کار را به عهده گرفته است.

بعد از اینکه هر صفحه یا سایتی که خواستید را به فهرست بوک مارک های مرورگر خود اضافه کردید، مرورگر بخشی با همین نام دارد که هم قابلیت دستیابی بعد از افزودن بوک مارک را فراهم می کند. هم امکان حذف و کنترل روی آن را به شما می دهد.

Bookmark ها در مرورگر Google Chrome

Bookmark ها در مرورگر Google Chrome

در اغلب مرورگرها هم یک نوار با نام نوار Bookmark وجود دارد که کارش نمایش بوک مارک های سفارشی و بیشتر استفاده شده است. حتی ممکن است تمامی بوک مارک ها را به صورت گروه بندی شده در آنجا نشان دهد. نمایش یا عدم نمایش این نوار بوک مارک کاملاً اختیاری است و باید از قسمت تنظیمات مرورگر این مورد را تنظیم کنید.

فراموش نکنید که معادل فارسی بوک مارک، علامت گذاری است. پس اگر در جایی این معادل به گوش تان خورد، مطلع باشید که منظور همان Bookmark می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)