معرفی ۵ تا از بهترین نرم افزارهای زیرنویس فیلم

منتشر شده در ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ در دستۀ چندرسانه‌ای ۲ دیدگاه

اگر برای هر کاری نرم افزاری وجود داشته باشد، نرم افزارهایی هم هستند که مختص تولید و یا ویرایش اسناد زیرنویس ویدیوهای مختلف هستند. حتماً دیده‌اید که مثلا یک فیلم زبان خارجی دارای یک سند با پسوند srt است که همان زیرنویس فیلم است. اجرا کنندهٔ فیلم، زمانی که این سند را پیدا می‌کند، در همان لحظه‌ای که فیلم پخش در حال پخش شدن است، زیرنویس را هم روی فیلم اجرا می‌کند. حالا اگر شما هم علاقه مند به ویرایش و یا تولید زیرنویس فیلم هستید، در این مطلب قصد معرفی ۵ تا از بهترین نرم افزارهای زیرنویس فیلم را داریم که هر کدام دارای ویژگی‌ها و امکانات خاص خودشان هستند.

معرفی ۵ تا از بهترین نرم افزارهای زیرنویس فیلم

پس با هم این فهرست را بررسی می‌نماییم.

۱- Subtitle Edit

جزء معروف‌ترین نرم افزارهای ساخت و ویرایش اسناد زیرنویس شناخته می‌شود. می‌توان با آن زیرنویس‌ها را ساخت و ویرایش کرد و هماهنگی لازم را با خود فیلم ایجاد کرد. نمایش خودِ فیلم درون نرم افزار هم از دیگر ویژگی‌های Subtitle Edit است.

Subtitle Edit

در زمان ساخت و ویرایش زیرنویس فیلم، اینکه ما بتوانیم موج صدای فیلم را ببینیم، خیلی به افزایش سرعت کارمان اضافه خواهد کرد. همچنین ابزار غلط‌یابی املایی و ترجمهٔ خودکار سند زیرنویس با استفاده از مترجم‌های آنلاین گوگل یا مایکروسافت از دیگر امکانات این نرم افزار محسوب می‌گردد.

۲- Subtitle Workshop

Subtitle Workshop هم به مانند نمونهٔ قبلی یک نرم افزار رایگان برای زیرنویس کردن فیلم شناخته می‌شود. همچنین امکان تبدیل زیرنویس‌ها را به نوع دیگر دارد. نمای کاربرپسند و قابل سفارشی سازی و چندزبانهٔ آن هم از دیگر امکانات این برنامه است. می‌تواند به Subtitle API library متصل شود و از ۶۰ فرمت سند زیرنویس هم پشتیبانی می‌کند. بیشتر برای افراد تازه کار به نظر می‌رسد گزینهٔ مناسبی باشد.

Subtitle Workshop

۳- Jubler Subtitle Editor

این برنامه برای کار کردن نیاز به JRE و Mplayer به عنوان اجرا کنندهٔ ویدیو برای نمایش زیرنویس‌ها دارد. همچنین Aspell هم برای قابلیت غلط‌یابی نیاز است. این نرم افزار با زبان Java 5.0 نوشته شده. به همین دلیل به JRE نیاز دارد که حجم زیادی از اینترنت شما را مصرف خواهد کرد. به همین دلیل شاید برای خیلی‌ها گزینهٔ مناسبی نباشد. اما به هر حال امکانات مورد نیاز یک نرم افزار ساخت و ویرایش زیرنویس را به خوبی دارد.

Jubler Subtitle Editor

۴- Pop Subtitle Editor

این یک برنامهٔ واقعاً ساده است. که هر کسی می‌تواند از آن برای نوشتن زیرنویس روی فیلم‌ها استفاده کند. شما همانطور که در حال دیدن فیلم هستید، می‌توانید با تعیین شروع و ختم یک متن زیرنویس، فیلم را به طور کامل زیرنویس کنید.

Pop Subtitle Editor

شما می‌توانید رنگ، اندازه و قلم متن زیرنویس را تغییر داده و از نظر موقعیت مکانی هم طوری تنظیم کنید که متن زیرنویس در همان جایی که می‌خواهید روی فیلم نشان داده شود. البته دیگر نرم‌افزارها هم چنین قابلیتی دارند. ظاهراً این نرم افزار زیرنویس را به خودِ فیلم می‌چسباند که باعث می‌شود روی هر اجرا کنندهٔ فیلمی زیرنویس به درستی نمایش داده شود. این برنامه رایگان نیست. اما دارای نسخهٔ امتحانی رایگان هم هست.

۵- Aura Video Editor

نرم افزار Aura Video Editor در اصل یک ویرایشگر ویدیو است. که البته به ویرایشگر زیرنویس هم مجهز است. پس اگر کار شما بی‌ارتباط با ویرایش فیلم هم نیست، از این برنامه روی ویندوز هم می‌توانید استفاده کنید. که دارای افکت‌ها و حالت‌های انتقالی زیادی است، که می‌توانید روی فیلم‌های‌تان بگذارید.

Aura Video Editor

ظاهراً این نرم افزار هم زیرنویس را به صورت دائمی روی فیلم قرار می‌دهد. از بیشتر پسوندهای اسناد ویدیویی هم پشتیبانی می‌کند و بعد از ویرایش با فرمت‌های معروف می‌توانید از فیلم خود خروجی بگیرید.

جمع بندی

این ۵ تا نرم‌افزار، پیشنهادهای ما برای ویرایش و تولید زیرنویس فیلم بود. البته شاید معرفی این قبیل نرم‌افزارها به همین چند تا محدود نباشد. برنامه‌های دیگری هم هستند که البته ممکن است در آینده هم تولید شوند که به این فهرست می‌توان اضافه نمود. ما راجع به نرم افزار اول، یعنی Subtitle Edit آموزش و ویدیو درون سایت کاربر رایانه زیاد تولید کردیم. می‌توانید با جستجو درون سایت، این آموزش‌ها را دریافت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)