نمایش لایو اینستاگرام در کامپیوتر

منتشر شده در ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ در دستۀ شبکه های اجتماعی بدون دیدگاه

ممکن است ورود و مدیریت حساب اینستاگرام برای برخی از شما دوستان روی کامپیوتر ساده‌تر باشد. این کار هم شارژ موبایل‌تان را خالی نمی‌کند. هم اینکه درون نمایشگر بزرگ‌تر، می‌توانید فیلم‌ها و عکس‌ها را بهتر ببینید. در حالت کلی نمایش حساب اینستاگرام در کامپیوتر به روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است. که در ادامه به تمامی این روش‌ها خواهیم پرداخت.

نمایش لایو اینستاگرام در کامپیوتر

نرم افزار رسمی اپلیکیشن برای رایانه

اولین روش دسترسی به حساب اینستاگرام نرم افزار ارائه شده برای ویندوز یا احتمالاً دیگر سیستم‌عامل‌ها است. برای داشتن اینستاگرام روی ویندوز، باید از داخل Microsoft Store app عبارت Instagram را جستجو کرده و در صفحهٔ مربوط به این برنامه، روی Get کلیک نمایید. زمانی که نصب شد، برنامه را اجرا کرده و وارد حساب خود شوید.

نرم افزار رسمی اپلیکیشن برای رایانه

دقت داشته باشید که برای ثبت نام در اینستاگرام در هر صورت می‌بایستی از طریق موبایل اقدام نمایید. نکتهٔ بعدی هم این است که کاربرانی که از صفحهٔ لمسی در سیستم عامل ویندوز ۱۰ استفاده نمی‌کنند، ممکن است محدودیت‌هایی برای استفاده از حساب خود داشته باشند. مثل بارگذاری و ویرایش عکس روی حساب.

باز کردن سایت اینستاگرام روی مرورگر

روش بعدی استفاده از مرورگر برای بررسی حساب اینستاگرام است. در این روش نیازی به نصب هیچ گونه نرم افزاری برای استفاده از حساب و دیدن پست‌ها و حتی استوری دیگران نیست. اما مشکلی که وجود دارد این است که امکان دیدن فیلم‌های لایو اینستاگرام درون مرورگر نیست.

البته برای این مشکل هم راه‌حلی وجود دارد. باید روی مرورگر خود مثلاً گوگل کروم، افزونهٔ IG Stories for Instagram را نصب کنید. پس به سایت مرورگر گوگل کروم به نشانی www.google.com/chrome رفته و از فهرست بالای صفحه روی Extensions کلیک کنید. نام افزونه را جستجو کرده و آن را تنها با یک کلیک به سادگی نصب کنید.

پس از نصب دکمه‌ای با نام IG Stories for Instagram در نوار ابزار مرورگر ظاهر می‌شود که با کلیک روی آن صفحهٔ اصلی سایت اینستاگرام، البته این بار به همراه فعال بودن نمایش لایوها باز می‌شود. از الان به بعد تمامی لایوها روی رایانهٔ شما قابل نمایش است.

باز کردن سایت اینستاگرام روی مرورگر

در حالت عادی با ورود به نشانی instagram.com شما قادرید پست‌ها و حتی استوری‌های افرادی که دنبال می‌کنید را ببینید. اما قادر به دیدن لایوها نیستید. اما با روشی که خدمت شما معرفی شد، حالا حتی لایوها هم برای شما به نمایش درمی‌آیند. حتی لایوهای تمام شده را هم البته فقط روی ویندوز، اجازهٔ دانلود می‌دهد!

جمع بندی

این بود از معرفی دو تا از بهترین روش‌های نمایش لایو اینستاگرام روی کامپیوتر شخصی که البته روش دوم هم ساده‌تر بود، هم امکانات بیشتری نظیر دانلود مستقیم استوری و لایو داشت. البته باید این را هم دانست که Store در ویندوز خیلی از کاربرانی که از ویندوز کرکی و نه اصلی استفاده می‌کنند، ممکن است کار نکند! به این دلیل که نیاز به داشتن اطلاعات کاربری برای ورود به حساب سایت مایکروسافت دارد. پس باید به استفاده از روش دوم رو بیاورید.

5/5 - (1 امتیاز)