یاهو چیست ؟

منتشر شده در ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ در دستۀ اینترنت بدون دیدگاه

یاهو یک شرکت است. شرکتی که محصولات مختلفی دارد. این شرکت در زمینه IT یا فناوری اطلاعات در حال فعالیت است و از دیرباز خیلی از کاربران اینترنت نام آن را شنیده اند. این شرکت در آمریکا مستقر است. اما در کشورهای دیگر هم نمایندگی دارد. اما هستهٔ اصلی آن آمریکایی است. همانطور که گفته شد دارای سرویس ها و خدمات مختلفی است که ایمیل یاهو و همچنین یاهو مسنجر (که دیگر وجود ندارد!) از معروف ترین محصولات این شرکت هستند.

یاهو چیست

یاهو یک موتور جستجو هم دارد. موتور جستجو همان نرم افزاری است که تحت وب اجرا می‌شود و من و شما برای جستجوی یک عنوان وارد آن سامانه می‌شویم. مثلاً صفحه اصلی سایت Google.com را در نظر بگیرید. این یک موتور جستجو است. موتور جستجوی یاهو هم در نشانی search.yahoo.com قرار دارد.

از آنجایی که موتور جستجوی گوگل بهتر از یاهو عمل می‌کند، در اصل یاهو جایگاه خیلی خوبی از نظر رقابتی با گوگل ندارد! اما بالاخره موتور جستجوی یاهو هم یکی از خدمات و سرویس های شرکت Yahoo است.

ایمیل یاهو را هم خیلی‌ها می‌شناسند. اصلا شاید خیلی‌ها Yahoo را با ایمیل آن بشناسند. این سرویس در نشانی yahoomail.com قرار گرفته است و هر کسی می‌تواند روی این سرویس برای خودش نشانی ایمیل بسازد. یاهو میل حتی برای موبایل های هوشمند و دیگر دستگاه ها نسخه‌هایی از برنامهٔ کاربردی خودش را دارد که استفاده از صندوق ایمیل را در هر جایی امکان پذیر می‌سازد.

از سرویس‌های قدیمی دیگر یاهو، یاهو مسنجر یا همان پیام رسان یاهو بود. این سرویس دیگر فعال نیست و بعد از اینکه مدیران یاهو دیدند این سرویس در مقابل دیگر پیام رسان های موبایلی روز به روز کاربران خودش را از دست می‌دهد، به این فکر افتادند که این سرویس را جمع کنند. این شد که خیلی از کاربران این سرویس هم که با یاهو مسنجر استفاده می‌کردند، الان تنها خاطراتش باقی مانده است!

سرویس اخبار یاهو، آب و هوای یاهو، مسابقات و … از دیگر خدمات این شرکت محسوب می‌گردد. پس الان فهمیدیم که یاهو نام یک سرویس نیست. بلکه یک شرکت است که خدمات مختلفی ارائه می‌کند. تمامی این خدمات هم بر بستر اینترنت قرار گرفته است.

یک زمانی این شرکت جزء رقبای سر سخت گوگل به حساب می‌آمد. البته هنوز هم تا حدی همین طور است. ولی شرکت گوگل به نظر می‌رسد که یک سر و گردن از رقیب دیرینهٔ خود، یعنی یاهو جلوتر است. چون نیازها را زودتر و بهتر پاسخ‌گو است.

2.3/5 - (3 امتیاز)