تبدیل فرمت با KMPlayer

منتشر شده در ۱۳۹۷/۰۷/۲۶ در دستۀ چندرسانه‌ای ۲ دیدگاه

نرم افزار KMPlayer یک اجرا کننده فایل های تصویری و صوتی است که به صورت رایگان عرضه شده است و از نظر خیلی ها یکی از حرفه ای ترین Player ها است. این اجرا کننده علاوه بر امکان اجرا کردن انواع مختلف فرمت های صوتی و تصویری، امکان تبدیل فرمت را هم به سادگی توسط قابلیت کپچر (capture) فراهم کرده است. در ادامه طریقه استفاده از این قابلیت نرم افزار KMPlayer برای تبدیل فرمت انواع فایل های صوتی و تصویری را خدمت شما آموزش می دهیم.

تبدیل فرمت با KMPlayer

تبدیل فرمت با KMPlayer

پس از اینکه KMPlayer را نصب و اجرا کردید، لازم است فایل تصویری و یا صوتی اولیه خودتان را درون نرم افزار باز نمایید. برای این منظور بهترین کار گرفتن و کشیدن فایل به داخل محیط نرم افزار KMPlayer است.

پس از آن از کلیدهای ترکیبی Alt + A از صفحه کلید، استفاده کرده تا پنجره Audio capture برای تان باز شود. در این پنجره یک سری تنظیماتی را باید انجام دهید و سپس روی Start کلیک کنید.

KMPlayer Audio capture

KMPlayer Audio capture

در اولین قدم Audio encode 1 را انتخاب کنید، سپس از فهرست کشویی روبروی آن مقدار MP3 Encoder v1.2 را انتخاب نمایید. با این کار فایل خروجی با فرمت MP3 در خواهد آمد. اگر نیاز به فرمت دیگری دارید، می توانید این کار را انجام دهید. البته باید حتماً دقت داشته باشید که برای تبدیل فرمت به فرمت دلخواه تان، حتماً باید فایل dll یا کتابخانه ای روی نرم افزار نصب شده باشد.

مثلاً اگر Audio encode 2 را انتخاب کنید، حتماً هشدار need lame_enc.dll, lamedll.dll in plugins folder به شما داده می شود که نشان دهنده نبود فایل مورد نظر در پوشه افزونه نرم افزار است.

با کلیک روی علامت … روبروی فهرست کشویی، می توانید تنظیمات بیشتری درباره کیفیت فایل خروجی را انتخاب کرده و سپس روی Start کلیک نمایید. از قسمت File name to save می توانید تعیین نمایید که فایل خروجی در کجای رایانه شما ذخیره گردد.

تنظیمات فایل خروجی

تنظیمات فایل خروجی

پس از اینکه روی Start کلیک کردید، باید فایل صوتی یا تصویری را هم اجرا کنید و صبر کنید تا به انتها برسد. این کار یعنی همان کپچر کردن نیاز به اجرا شدن کل فایل دارد.

این امکان نرم افزار KMPlayer باعث شده این نرم افزار کنار دیگر امکاناتی که دارد، به یکی از نرم افزارهای ضروری هر رایانه تبدیل گردد. همین الان می توانید آن را به رایگان دانلود و روی رایانه خود نصب نمایید.

3/5 - (3 امتیاز)