چگونه مرورگر اینترنت را پاک کنیم ؟

منتشر شده در ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ در دستۀ اینترنت بدون دیدگاه

برای پاک کردن مرورگر اینترنتی از روی رایانه، باید دید که دیگر نرم افزارها روی سیستم عامل دستگاه ما چطور پاک می شوند. مرورگر ما هم به مانند دیگر نرم افزارها است و به مانند آنها نصب می‌شود. پس باید به مانند آنها هم حذف گردد. هر سیستم عاملی یک سری مراحل برای حذف نرم افزارهایش دارد. مثلاً در ویندوز باید به Control Panel رفتم و از بخش Programs and Features برنامه ای که قصد حذف کردنش را داریم را پیدا کنیم. در سیستم عامل های گوشی های هوشمند مثل اندروید هم باید وارد Settings و سپس Application Manager شد.

چگونه مرورگر اینترنت را پاک کنیم

چگونه مرورگر اینترنت را پاک کنیم ؟

مهم نیست دلیل شما برای حذف کردن مرورگر اینترنت از روی رایانه یا گوشی هوشمندتان چیست. چیزی که مهم است این است که مرورگر هم به مانند دیگر نرم افزارها از یک روال نصب و حذف متعارف پشتیبانی می کند. باید ببینید که دیگر نرم افزارهای رایانه شما چطور حذف می شوند.

همانطور که گفته شد، اگر سیستم عامل رایانهٔ شما ویندوز است، باید به Control Panel مراجعه کرده و روی Programs and Features کلیک کنید. بعد از آن فهرستی از تمامی نرم افزارهایی که تا الان نصب کردید را می توانید ببینید.

بخش Programs and Features در ویندوز برای حذف برنامه ها

بخش Programs and Features در ویندوز برای حذف برنامه ها

حالا باید به دنبال مرورگری باشید که قصد حذف کردنش را دارید. در تصویر بالا بنده Google Chrome را پیدا کردم. روی آن راست کلیک کرده و دستور Uninstall را انتخاب می کنم. مراحل حذف، بعد از گرفتن یک تاییدیه شروع شده و بعد از مدتی به اتمام خواهد رسید.

این آموزش پاک کردن مرورگر اینترنت در ویندوز، در اصل آموزش پاک کردن هر نرم افزاری از روی سیستم عامل ویندوز بود.

حالا در گوشی های هوشمند همانطور که گفته شد، مثلاً در اندروید باید به بخش Application Manager رفته و مرورگر مد نظر را پیدا کرده و روی آن بزنید تا وارد صفحهٔ مشخصات همان نرم افزار شوید. با انتخاب دستور Uninstall یا حذف نصب، مرورگر از روی گوشی شما پاک خواهد شد.

برای دیگر سیستم عامل ها هم به همین ترتیب است. باید ببینید که نرم افزارها روی آن سیستم عامل چطور پاک می شود.

5/5 - (1 امتیاز)