۹ تا از بهترین نرم افزار های جایگزین فتوشاپ

منتشر شده در ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ در دستۀ دو بعدی بدون دیدگاه

فتوشاپ امروزه به قدری محبوب شده، که هر کسی می داند که اگر عکسی یا گرافیکی تولید یا ویرایش می شود، احتمالاً کار فتوشاپ است. این ابزار قدرتمند تا حدی امکانات دارد که شاید برای بیشتر حرفه ای ها، انتخاب اول باشد و جای رقابت برای دیگر نرم افزارهای گرافیکی باقی نگذارد. اما همچنان هنوز هم دلایلی وجود دارد که به سراغ نرم افزارهای جایگزین فتوشاپ برویم. اگر باید برای استفاده از فتوشاپ هزینه اش را پرداخت کنید، جایگزین های رایگان فتوشاپ مقرون به صرفه تر هستند. اگر سنگینی فتوشاپ خود دلیل محکمی است که به سراغ جایگزین سبک تر آن بروید، یا احتمالاً به دنبال انجام کاری هستید که امکان انجام دادنش در فتوشاپ نیست، خلاصه این مقاله می تواند شما را در امر یافتن یک جایگزین برای فعالیت های گرافیکی تان راهنمایی نماید.

۱- Affinity Photo

به جد یک رقیب پر و پا قرص برای فتوشاپ به حساب می آید که به کمک عکاسان و طراحان حرفه ای می آید. از نظر قیمتی هم کاملاً قابل رقابت با فتوشاپ است و برای تمامی سکوهای اجرایی مثل ویندوز و مک نسخه های خاصی دارد.

Affinity Photo نرم افزار های جایگزین فتوشاپ

Affinity Photo

  • سکوی اجرا : Mac, Windows, iPad
  • قیمت : £۴۸.۹۹/$۴۹.۹۹ (one-off payment)

۲- Sketch

نرم افزار Sketch با رابط کاربری ساده و طراحی برداری یکی از جایگزین های فتوشاپ برای طراحان وب است. به مانند Photoshop و Illustrator دارای امکانات فراوانی است و توسط افزونه هایی که روی آن نصب می شود، قابلیت توسعه دارد. تیم توسعه دهنده سعی کردن تا حد امکان آن را انعطاف پذیر بسازند. به دلیل وکتور محور بودن نرم افزار، شما تا بی نهایت می توانید طرح خود را بزرگنمایی کنید و اندازه طرح خود را بدون از دست دادن کیفیت بزرگ و کوچک کنید.

Sketch

Sketch

  • سکوی اجرا : Mac
  • قیمت : $۹۹/year or try Sketch for free

۳- GIMP

گیمپ به عنوان یک نرم افزار گرافیکی باز متن و رایگان و تقریباً قدرتمند شناخته می شود. خیلی از بررسی هایی که در سایت های مختلف انجام شده است، Gimp را هم ردهٔ فتوشاپ معرفی کردند و از آن تعریف کردند. برای سه تا سیستم عامل ویندوز و لینوکس و مکینتاش هم نسخه دارد که نشان از عظم راسخ توسعه دهندگان گیمپ دارد.

خیلی از روال کاری این نرم افزار به مانند فتوشاپ است. اما نسخه هایی هم از آن وجود دارد که از نظر امکانات ظاهری دقیقاً از روی فتوشاپ تقلید شده! پس نقل مکان کردن از فتوشاپ به گیمپ را بسیار ساده کرده است.

GIMP یک ابزار کامل برای تصحیح رنگ، استفاده از ابزارهای نقاشی، ترکیب بندی، انتخاب و روتوش عکس است. بدون هیچ مشکلی هم با انواع پسوندهای مختلف اسناد کار می کند و شما حتی قادرید اسناد فتوشاپ را هم در این برنامه باز کنید. حتی همچنان که لایه ها از همدیگر باز هستند! به هر حال اگر به قانون کپی رایت احترام می گذارید و نمی خواهید برای خرید نسخه اصلی فتوشاپ هزینه کنید، گیمپ بهترین جایگزین برای فتوشاپ شماست.

GIMP نرم افزار های جایگزین فتوشاپ

GIMP

  • سکوی اجرا : Linux, Windows, Mac
  • قیمت : رایگان

۴- Pixelmator Pro

نسخه جدید این نرم افزار ویرایش عکس با نام Pixelmator Pro منتشر شده که برخلاف نسخه های قبلی از یک رابط کاربری تک پنجره ای بهره می برد. برای کاربران Mac حرف ندارد و از سربرگ ها، حالت تمام صفحه و حالت نمایش چند تایی سند بهره می برد.

Pixelmator Pro

Pixelmator Pro

  • سکوی اجرا : Mac
  • قیمت : ‌$۳۹.۹۹

۵- Pixlr

یک جایگزین رایگان دیگر برای فتوشاپ است که دارای بیش از ۶۰۰ افکت، هم پوشانی و حاشیه است. تمام آن چیزهایی که از یک ویرایشگر عادی عکس انتظار دارید را در خود دارد. از برش و تغییر اندازه عکس گرفته تا حذف کردن نقطهٔ قرمز وسط چشم و سفید کردن دندان ها. تنها مشکلش این است که برای سیستم عامل ویندوز ویرایشی ندارد!‌ اما در عوض می توانید از نسخهٔ تحت وب آن استفاده کنید.

نرم افزار های جایگزین فتوشاپ Pixlr

Pixlr

  • سکوی اجرا :‌ iOS, Android, web app
  • قیمت : Free

۶- Corel PHOTO-PAINT

این یک نرم افزار اختصاصی در بین مجموعه نرم افزارهای CorelDRAW است. با ویندوز ۱۰ به خوبی کار می کند. هماهنگی خاصی هم با دیگر محصولات هم گروه خودش دارد.

Corel PHOTO-PAINT

Corel PHOTO-PAINT

  • سکوی اجرا :‌ Windows
  • قیمت :‌ $۵۹۹.۹۹ / £۵۹۹.۹۹ (entire CorelDRAW Graphics Suite) or try for free

۷- Paint.net

این برنامه که فقط برای ویندوز نوشته شده است، یک نسخهٔ حرفه ای تر از نرم افزار Paint است که حتماً تا حالا با آن روی ویندوز کار کردید. Paint.net هم کاملاً رایگان است و خود شرکت مایکروسافت هم حامی آن است. تمرکز آن روی راحتی در استفاده گذاشته شده است.

محدوده ای از ابزارهای انتخاب، پشتیبانی از لایه ها، تنظیماتی از قبیل منحنی ها و روشنایی \ کانتراست به این معنا است که Paint.net جایگزین خوب و سبکی به جای فتوشاپ محسوب می گردد.

Paint.net نرم افزار های جایگزین فتوشاپ

Paint.net

  • سکوی اجرا : Windows
  • قیمت : Free

۸- SumoPaint

دارای یک نسخهٔ رایگان تحت وب است. هر آنچه که از یک نرم افزار ویرایشی گرافیکی انتظار دارید را در خود دارد. باز شدنش هم در زمان کمی صورت می پذیرد. از نظر ظاهری هم به دلیل داشتن پنل هایی مثل فتوشاپ، خیلی شبیه به فتوشاپ است. برخی از ابزارهایش هم متفاوت از فتوشاپ عمل می کنند. که بنا گذاشته شده دقیقاً مثل محصولات Adobe نباشد. شاید همین یکی از محدودیت هایش باشد.

SumoPaint

SumoPaint

  • سکوی اجرا : Browser or iPad
  • قیمت : Free (basic), $4/mo (Pro)

۹- Acorn

شروع کار نرم افزار ویرایش تصویر Acorn به سال ۲۰۰۷ بر می گردد. که برای سرگرمی و ساخت کارهای حرفه ای به عنوان جایگزینی برای فتوشاپ عرضه شد. امکانات آن شامل سبک های لایه ای، فیلترهای غیر تخریبی، منحنی ها و سطوح برای تنظیم رنگ بندی و سطح روشنایی، حالت های ترکیبی و خیلی چیزهای دیگر. در نسخه های جدید Acorn هم امکانات بیشتری مثل ساخت نسخه های دیگر از لایه ها و تغییر اندازه و تغییر مکان سند افزوده شده است.

Acorn

Acorn

  • سکوی اجرا :‌ Mac OS X
  • قیمت : $۲۹.۹۹

جمع بندی

این بود از معرفی ۹ تا از بهترین نرم افزار های جایگزین فتوشاپ که امیدوارم مورد پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد. هر کدام از آنها را با یک جستجوی ساده از بین سایت های دانلودی به رایگان هم که شده می توانید دانلود کنید و روی رایانهٔ خود نصب کنید. لازم به ذکر است که ممکن است در طول زمان جایگزین های بهتری هم منتشر شوند که ما هم سعی می کنیم با دانش روز پیش رفته و بهترین نرم افزارهای گرافیکی حرفه ای را به عنوان جایگزین فتوشاپ به شما معرفی کنیم. پس کاربر رایانه را همیشه دنبال کنید.

Rate this post