کاربرد نرم افزار Word

منتشر شده در ۱۳۹۴/۰۱/۰۴ در دستۀ آفیس بدون دیدگاه

نرم افزار ورد یا Word از مجموعه نرم افزارهای آفیس، محصولی از شرکت مایکروسافت است که کارایی اداری و خانگی دارد. این نرم افزار را هم می‌شناسند. از یک کاربر سادۀ رایانه گرفته تا کسانی که مدام سر و کارشان با کامپیوتر است، همه و همه می‌دانند Word چیست. عبارت Word به معنای کلمه است و بی‌مناسبت با کارایی نرم افزار ورد نیست. نرم افزار ورد هم با کلمه و کلمات کار دارد.

کاربرد نرم افزار Word

فرض می‌کنیم شما می‌خواهید یک نامه بنویسید. به نظر شما این نامه را باید درون چه نرم افزاری تایپ کنید؟ بهترین گزینه همین برنامۀ کاربردی Word است. این نرم افزار ابزارهای کاملی برای نوشتن و سپس انتشار آن را در اختیار شما قرار می‌دهد.

حتی خیلی اوقات تولید و نوشتن کتاب هم در Word فکر خوبی است. این نرم افزار به صورت حرفه‌ای امکان فکر کردن فقط روی نوشته را به شما می‌دهد. یعنی فارغ از اینکه بخواهید به دنیال ظاهر سندتان باشد، می‌توانید فقط به این فکر کنید که چه می‌خواهید بنویسید.

بیشتر کتاب‌های الکترونیکی که در اینترنت مشاهده می‌کنید، در گام اول درون نرم افزار Word نوشته شدند. پس از آن با یک خروجی با پسوند PDF به یک کتاب الکترونیکی کامل تبدیل می‌شوند. حتی این نرم افزار امکان انتشار مستقیم از داخل خود پنجرۀ نرم افزار را به شما می‌دهد. می‌توانید سند را برای دوستان یا همکارانتان ایمیل کنید و یا روی وبلاگ‌تان منتشر نمایید.

نرم افزار Office Word

نرم افزار Office Word

در تصویر بالا، شمایی از داخل نرم افزار Word را مشاهده می‌کنید. همانطور که می‌بینید، ظاهر کاربرپسند ورد، کاربر را بیشتر ترغیب می‌کند تا از نوشتن و تولید محتوای متنی لذت ببرد. در ورد کار را می‌توانیم با یک سند خالی شروع کنیم. اما قالب‌های از قبل آمادۀ Word به شما این امکان را می‌دهد تا سریعاً آن چیزی را که می‌خواهیم تولید کنیم و سریعاً حتی آن را روی کاغذ چاپ کنیم.

نرم افزار Word فقط روی متن کار نمی‌کند. شما می‌توانید به سند خودتان عکس، جدول، گراف، نقشه، تصاویر هنری و خیلی اجزاء دیگر را به صورت هدفمند اضافه کنید. این کار را به سادگی چند کلیک می‌توانید انجام دهید. حتی ورد با دیگر برنامه‌های گروه آفیس به قدری هماهنگ است که داده‌ها را به سادگی هر چه تمام‌تر می‌توانید بین Word و دیگر برنامه‌های آفیس منتقل کنید.

اگر شما دانشجو یا دانش آموز هستید، حتماً باید کار با Word را یاد بگیرید. چرا که اگر خواسته باشید تحقیق یا پروژه‌ای را تهیه کنید، غیر ممکن است که طرف Word نیایید. یادگیری Word آنقدر هم سخت نیست. بیشتر دستورات آن به صورت نماد و شکل هستند. اگر چندین بار از دستورات ورد استفاده کنید، مطمئناً پس از چند بار به صورت کامل آنها را فرا خواهید گرفت.

کاربرد نرم افزار Word به این چند موردی که گفته شد، ختم نمی‌شود. مثلاً شما با این نرم افزار می‌توانید اقدام به وبلاگ نویسی کنید. شاید از خودتان می‌پرسید چطور؟! اما باید بدانید ورد یک نرم افزار همه فن حریف است که همۀ اقشار به آن نیاز خواهند داشت. پس بهتر است همین الان با کاربر رایانه کار با Word را بیاموزید.

4.1/5 - (23 امتیاز)