ویندوز یعنی چه؟

منتشر شده در ۱۳۹۳/۱۲/۲۰ در دستۀ ویندوز ۵ دیدگاه

اگر می‌خواهید بدانید که ویندوز یعنی چه جای درستی آمدید. در این مقاله برای شما توضیح خواهم داد که ویندوز چیست و از کجا آمده است. ویندوز معادل کلمۀ Windows انگلیسی است و به معنای پنجره‌ها‌ است. البته این ربطی به درب و پنجرۀ منزل یا محل کار ندارد! ویندوز یک نرم افزار است. نرم افزاری که روی کامپیوتر نصب می‌شود تا بتوانید از آن کامپیوتر استفاده کنید. این گونه نرم افزارها که بسیار پرحجم و پیچیده هستند و به شما این امکان را می‌دهند تا بتوانید رایانه را روشن کنید، سیستم عامل می‌گویند.

ویندوز یعنی چه؟

ویندوز یعنی چه؟

پس ویندوز نام یک سیستم عامل است که توسط یک شرکت آمریکاتی ساخته شده است. این شرکت، مایکروسافت نام دارد، که بعید می‌دانم تا به حال اسم آن را نشنیده باشید. امروزه ویندوز روی بیشتر رایانه‌های شخصی و اداری نصب شده است. نماد آن شبیه به یک پنجره است که تصویر آن را در بالا مشاهده می‌کنید. البته ویندوز دارای نسخه‌های متفاوتی است که نماد آن هم بسته به نسخۀ آن اندکی فرق می‌کند.

ویندوز را به این دلیل ویندوز (به معنای پنجره‌ها) نام گذاشتند که این سیستم عامل، نرم افزارهای مختلف را در قالب پنجره‌های مختلف باز می‌کند. مثلاً همینک مرورگر شما درون یک پنجره باز است. شما با نرم افزار مرورگر در حال خواندن این صفحۀ اینترنتی هستید و به احتمال زیادی سیستم عامل رایانۀ شما هم ویندوز است. البته ما سیستم عامل‌های دیگری هم داریم که کاربران از آنها هم استفاده می‌کنند که از مهمترین آنها لینوکس است. لینوکس هم یک سیستم عامل یا نرم افزار پیچیدۀ مدیریت کامپیوتر است که البته کاملاً رایگان توسعه داده می‌شود. ولی موضوع بحث ما الان لینوکس نیست. برای اطلاع بیشتر از این سیستم عامل می‌توانید دیگر مقالات سایت کاربر رایانه را مطالعه بفرمایید.

پس، چه خواست شما از مطرح کردن این سوال که ویندوز یعنی چه، معنای لغوی آن بوده باشد یا اینکه می‌خواستید بدانید ویندوز چیست و چه کاری برای شما انجام می‌دهد، تا اینجای مقاله به پاسخ‌تان رسیدید. اما برای دانستن نکات بیشتر راجع به ویندوز و دیگر سیستم عامل‌های رایانه، به شما پیشنهاد می‌کنم با دیگر مقالات ما همراه باشید.

3.4/5 - (54 امتیاز)