نرم افزارهای سفارشی سازی راست کلیک ویندوز

منتشر شده در ۱۳۹۴/۰۱/۱۰ در دستۀ بهینه سازی رایانه بدون دیدگاه

لازم به توضیح نیست که منوی راست کلیک ویندوز که در جاهای مختلف دستورات مختلفی را برای ما باز می‌کند، حاوی امکانات بسیار خوبی است که کار کردن با قسمت‌های مختلف کامپیوتر را برای ما آسان‌تر می‌کند. از همین رو، شاید تا به حال به تغییر در این منو در قسمت‌های مختلف ویندوز، نیاز پیدا کرده باشید. در این پست شما را با بهترین نرم افزارهای سفارشی سازی راست کلیک ویندوز آشنا می‌کنیم.

سفارشی سازی منوی راست کلیک ویندوز

نرم افزارهای سفارشی سازی راست کلیک ویندوز

بسته به اینکه شما در کجای ویندوز راست کلیک می‌کنید، در فضای خالی روی میزکار، درون یک نرم افزار کاربردی، روی یک فایل یا پوشه و …، دستوراتی به شما نشان داده می‌شود. بر همین اساس، اگر خواسته باشید موارد این منو یا فهرست را کم و یا زیاد کنید، باید از قسمت رجیستری ویندوز این کار را انجام دهید.

اما کار کردن با رجیستری ویندوز هم به مهارت نیاز دارد و هم کار حساسی است. چرا که با کوچکترین اشتباهی گاهی ممکن است حتی رایانۀ شما دیگر بالا نیاید! پس ما به شما استفاده از نرم افزارهای کمکی این کار را پیشنهاد می‌کنیم. که به صورت گرافیکی برای شما امکان ویرایش موارد موجود در فهرست راست کلیک ویندوز را به شما می‌دهند.

هر کدام از برنامه‌های زیر را که به شما معرفی می‌کنیم، حاوی لینک به صفحۀ سایت اصلی است که با کلیک روی آن می‌توانید لینک دانلود آن را پیدا کنید. از آنجایی که شاید برخی از آنها پولی باشند، با جستجوی نام آن نرم افزار در جستجوگر، می‌توان همان نرم افزار را در سایت‌های دانلود فارسی زبان پیدا کرد.

FastPreview

اگر می‌خواهید با راست کلیک کردن روی یک فایل، پیش‌نمایش آن را در فهرست راست کلیک ببینید، می‌توانید با استفاده از این نرم افزار این کار را انجام دهید. علاوه بر پیش‌نمایش، یک سری اطلاعات اضافی هم در دسترس شما خواهد بود.

Context-Menu-Preview

نرم افزار FastPreview

Moo0 RightClicker

در عوض اینکه منوی استارت را باز کنید و از آنجا شروع به گشتن یک فایل یا پرونده کنید، با این برنامه به سادگی می‌توانید قابلیت کنکاش در حافظۀ سخت را به منوی راست کلیک ویندوز اضافه کنید.

نرم افزار Moo0 RightClicker

نرم افزار Moo0 RightClicker

RightClick ReplaceThis

برخی از دستورات ساده و پرکاربرد در منوی راست کلیک ویندوز وجود دارد که اگر یک نسخه پیشرفته‌تر از آنها وجود داشت، کار را بسیار بهتر می‌کرد. نرم افزار RightClick ReplaceThis دستوراتی مثل جایگزینی پرونده‌های مختلف را انجام می‌دهد. مثلاً اگر یک فایل را می‌خواهید با یک پروندۀ دیگر جایگزین کنید، باید روی آن راست کلیک کنید و دستور Replace This را انتخاب کنید. این نرم افزار یک دسته سیاست‌های امنیتی هم دارد.

نرم افزار RightClick ReplaceThis

نرم افزار RightClick ReplaceThis

RightClick Enhancer

نرم افزار RightClick Enhancer یک برنامۀ پیشرفته‌تر از دسته نرم افزارهای بهینه سازی ویندوز است. با نصب کردن آن روی کامپیوتر علاوه بر ویرایش موارد موجود در منوی راست کلیک ویندوز، می‌توانید به ابزارهای ویرایشگر نوع فایل‌ها، ارسال به مدیریت، ویرایشگر فهرست جدید و … دسترسی داشته باشید.

نرم افزار right click enhancer

نرم افزار right click enhancer

Right Click Tweaker

این برنامه هم یک نرم افزار ساده برای افزودن مواردی به منوی راست کلیک ویندوز است. با تیک زدن هر کدام از این موارد مثل Encrypt برای کد کردن یک پرونده و یا Open in Notepad برای باز کردن فایل در نرم افزار notepad، همان دستور به فهرست راست کلیک افزوده خواهد شد؛ البته پس از اینکه روی دکمۀ Apply Tweakes کلیک کردید.

نرم افزار Right Click Tweaker

نرم افزار Right Click Tweaker

این بود از نرم افزارهای کوچکی که کارهای بزرگی روی منو یا فهرست راست کلیک ویندوز شما می‌کردند. سفارشی کردن این فهرست در بالا بردن سرعت کار با رایانۀ شما بسیار تاثیر گذار است. شاید خواسته باشید امروز یکی از آنها را امتحان کنید. با آموزش‌های بعدی این نرم افزارها همراه کاربر رایانه باشید.

5/5 - (1 امتیاز)