تعمیر حافظه های فلش Transcend با JetFlash Online Recovery

منتشر شده در ۱۳۹۴/۰۱/۱۰ در دستۀ بازیابی اطلاعات ۲ دیدگاه

اگر از حافظۀ فلش با مارک Transcend استفاده می‌کنید و احتمالاً به درستی کاری نمی‌کند، شاید این مقاله به درد شما بخورد. در اینجا می‌خواهم به شما نرم افزاری را معرفی کنم که محصول شرکت Transcend است و برای فلش‌های با همین نام تجاری ساخته شده است. این برنامه، یک نرم افزار سبک و بدون نیاز به نصب است که فقط کافی است به اینترنت متصل شوید، فلش را به رایانه متصل کنید و نرم افزار را با دوبار کلیک اجرا نمایید.

نرم افزار jetflash online recovery

نرم افزار jetflash online recovery

حتی اگر یک فلش از نوع دیگری هم دارید و سوخته است، شاید بااستفاده از این نرم افزار بتوانید آن را زنده کنید. البته نباید انتظار داشت، حافظه‌های فلشی که از نظر سخت افزاری با مشکل برخورد کردند، با این برنامه اصلاح شوند. ولی باز هم امتحانش بی‌ضرر است.

همانطور که گفته شد، برای استفاده از این برنامه باید به اینترنت متصل باشید. حجم خود نرم افزار خیلی پایین است و نیازی نیست سرعت اتصال به اینترنت شما هم چندان بالا باشد. پس از اینکه به اینترنت متصل شدید، حافظۀ فلش را به رایانۀ خود متصل کنید و نرم افزار را اجرا نمایید. اگر نرم افزار فلش را پیدا کرد، دوتا گزینه، به مانند شکل بالا، به شما نشان داده می‌شود که باید یکی از آنها را انتخاب کرده و روی Start کلیک کنید.

  • Repair drive & erase all data: اگر این گزینه انتخاب شده باشد، فلش را تعمیر می‌کند و البته تمامی داده‌های روی حافظه هم حذف خواهند شد.
  • Repair drive & keep existing data: اگر این گزینه انتخاب شده باشد، در حالی که فلش شما تعمیر می‌شود، داده‌های روی آن هم باقی خواهند ماند.

حالا اگر روی Start کلیک کنید، عملیات بازیابی و تعمیر حافظۀ فلش شروع می‌شود و پس از مدتی کار تمام می‌گردد. ولی اگر عبارت No Device detected نمایش داده شد، به این معناست که حافظۀ فلش شما توسط سیستم و نرم افزار شناخته نشده و احتمال زیاد برای همیشه فلش شما سوخته است!

Rate this post