باز کردن فایل های epub + ویدئو

منتشر شده در ۱۳۹۴/۰۶/۰۸ در دستۀ مبانی رایانه ۲ دیدگاه

برخلاف تصور خیلی‌ها، باز کردن فایل های epub بسیار راحت‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید. اگر یکی از محصولات شرکت اپل، مثل آیفون یا آیپد را داشته باشید که به راحتی می‌توانید این گونه کتاب‌های الکترونیکی را باز نمایید. برنامه های کاربردی که کارشان باز کردن کتاب‌های الکترونیکی است، می‌توانند کتاب‌های epub را مستقیماً باز نمایند.

در سیستم عامل اندروید هم که برنامه‌هایی هستند که به شما امکان باز کردن epub را می‌دهند. اما بحث ما در این مقاله باز کردن فایل های epub در رایانه رومیزی یا لپ تاپی است که سیستم عامل آن ویندوز است. سیستم عاملی که بیشترین استفاده را در بین کاربران رایانه دارد.

استفاده از نرم افزارهای Epub خوان

اولین راهکار برای باز کردن فایل های epub این است که از نرم افزارهایی استفاده کنید که مختص همین کار هستند. در مقالۀ نرم افزار برای خواندن فایل های epub به صورت کامل راجع به این گونه نرم افزارها توضیحات لازم را دادیم. البته که تعداد بیشتری نرم افزار برای باز کردن کتاب های epub وجود دارد و می‌توانید با کمی جستجو آنها را بیابید. اما ما در مقالۀ مذکور بهترین آنها را به شما معرفی کردیم.

تبدیل فایل Epub به PDF

راهکار بعدی تبدیل این گونه کتاب‌ها به فرمت PDF است. از معروف‌ترین انواع کتاب‌های الکترونیکی PDF است که همانطور که حتماً می‌دانید این گونه کتاب‌ها با نرم افزار Adobe Reader قابل خواندن هستند که برای هر سیستم عامل و پلتفرمی یک نسخه از Adobe Reader موجود است.

برای تبدیل هم نرم افزارهای خوبی وجود دارد که در مقالۀ تبدیل فایل Epub به PDF راجع به این موضوع هم صحبت کردیم.

باز کردن مستقیم فایل‌های Epub

شاید ندانید که به صورت مستقیم در هر سیستم عاملی شما می‌توانید کتاب‌های Epub را باز کنید. چطور؟ به راحتی یک تغییر نام. ادامه را مطالعه بفرمایید و فیلم آموزشی که برای شما تهیه دیدیم را هم مشاهده کنید. به راحتی می‌توانید طریقۀ انجام این کار را یاد بگیرید.

  • اول یک نسخه از فایل Epub خود را روی میزکار (Desktop) کپی کنید.
  • سپس به روشی که قبلاً در همین سایت گفته شده، پسوند فایل ها را آشکار کنید.
  • با تغییر نام فایل epub، پسوند آن را به zip تغییر دهید.
  • حالا روی آن فایل که حالا به یک پوشه تبدیل شده است دوبار کلیک کنید و پرونده‌های HTML مد نظر خود را درون مرورگر اجرا کنید. با آنها می‌توانید مثل یک صفحۀ وب در مرورگر رفتار کنید.

فیلم آموزش باز کردن فایل های Epub

دراین فیلم مباحث آموزش داده شده در بالا به صورت ویدئویی خدمت شما توضیح داده شده است. برای کیفیت مطلوب، حتماً پیشنهاد می‌شود که HD ببینید.

1/5 - (1 امتیاز)