اجرای نرم افزار اندروید روی کامپیوتر

منتشر شده در ۱۳۹۴/۰۱/۰۵ در دستۀ اندروید بدون دیدگاه

اگر می‌خواهید نرم افزارهای اندروید را روی کامپیوتر اجرا کنید و رایانه را تبدیل به یک گوشی هوشمند با سیستم عامل اندروید کنید، بهتر است این مطلب را مطالعه بفرمایید. یکی از بهترین راهکارهای اجرای نرم افزار اندروید روی کامپیوتر استفاده از نرم افزار BlueStacks App Player می‌باشد. این نرم افزار روی رایانۀ شما با سیستم عامل ویندوزو یا مک نصب شده و با پیکربندی آن، به راحتی می‌توانید نرم افزارهای اندروید مد نظر خود را روی آن نصب کنید و از آن استفاده کنید.

نرم افزار BlueStacks App Player

نرم افزار BlueStacks App Player

با قابلیت بزرگنمایی پنجرۀ BlueStacks App Player می‌توانید طوری تداعی کنید که انگار سیستم عامل اندروید روی رایانۀ رومیزی یا لپ تا شما نصب شده و به راحتی می‌توانید از قابلیت‌هایش در تمام صفحه استفاده کنید.

یکپارچه شدن این نرم افزار با ویندوز یا دیگر سیستم عامل‌ها بدین صورت است که حتی آیکون‌های میانبر نرم افزارهای اندروید را می‌توانید روی صفحۀ Desktop یا هر جای دیگر قرار دهید و با دوبار کلیک روی آنها، به سرعت آنها را اجرا کنید.

برای نصب BlueStacks App Player کافی است در اینترنت دانلود آن را جستجو کنید و فایل نصبی آن را روی رایانۀ دریافت کنید. پس از اینکه با دوبار کلیک روی آن فایل، نرم افزار را نصب کردید، پس از اولین اجرا باید به اینترنت متصل شده و صبر کنید تا فایل‌ها و اطلاعات لازم از اینترنت روی رایانۀ شما دانلود شود. بر همین اساس شاید اگر از سرعت بالای اینترنت برخوردار نیستید، نتوانید از این نرم افزار استفاده کنید. چرا که حتماً و حتماً باید پرونده‌های مورد نیاز نرم افزار از اینترنت دانلود شود.

نرم افزار BlueStacks App Player

نرم افزار BlueStacks App Player

پس از اینکه اندروید شما آمادۀ استفاده شد، برای اجرا کردن نرم افزارهای اندروید باید یک حساب Gmail را به سیستم عامل اندروید خود معرفی کنید تا قادر باشید از آن به طور کامل استفاده کنید و نرم افزارهای مختلف نصب نمایید.

کار کردن با اندروید BlueStacks App Player دقیقاً شبیه به یک گوشی هوشمند با سیستم عامل اندروید است. با این تفاوت که به جای حرکات انگشت روی صفحه لمسی، باید از موس استفاده کنید. همچنین استفادۀ مستقیم از صفحه کلید هم امکان پذیر است. جابجا شدن بین اندروید و ویندوز بسیار ساده است. کافی است پنجرۀ نرم افزار BlueStacks App Player را کوچک‌نمایی کرده و از ویندوز یا سیستم عامل اصلی رایانه استفاده کنید.

بدین صورت شما می‌توانید اجرای نرم افزار اندروید روی کامپیوتر را تجربه کرده و برنامه‌های اندروید را روی کامپیوتر خود اجرا کنید.

4.3/5 - (3 امتیاز)