NetWorx چیست

منتشر شده در ۱۳۹۴/۰۳/۰۸ در دستۀ اینترنت،نرم افزارهای کاربردی بدون دیدگاه

آیا تا به حال احساس نیاز کردید که بدانید در زمانی که به اینترنت متصل هستید، چه مقدار داده دریافت کردید و چه مقدار از رایانۀ شما ارسال شده است؟ امروز می‌خواهم به شما نرم افزار NetWorx را معرفی کنم که برای مدیریت اینترنت بسیار به کار می‌آید. مهم نیست که شما از چه نوع اینترنتی استفاده می‌کنید. مهم این است که روی پهنای باند اینترنت خود با استفاده از NetWorx کنترل داشته باشید.

NetWorx چیست؟ NetWorx نام نرم افزاری رایگان و ساده است که به شما اجازه می‌دهد تا وضعیت مصرف پهنای باند اینترنت خود را کنترل کنید. با این برنامۀ کاربردی، می‌توانید میزان مصرف داده را اندازه گیری کنید، سرعت اینترنت خود را به دست آورید و اتصالات مختلف را مشاهده نمایید. حتی قبل از اینکه از میزان پهنای باند تعیین شده توسط سرویس دهندۀ اینترنت شما تجاوز کنید، به شما می‌گویند که چقدر دیگر مانده تا اینترنت شما تمام شود.

NetWorx چیست

نرم افزار NetWorx

با NetWorx شما قادرید:

  1. مشاهده کنید شبکۀ شما چقدر سرعت دارد و از پهنای باند آن به چه میزان استفاده کردید.
  2. بررسی کنید تا ببینید شرکت ISP یا همان ارائه دهندۀ خدمات اینترنت درست به همان میزان حجم که در قرارداد ذکر شده است، پهنای باند به شما داده است.
  3. فعالیت های مشکوک شبکه را روی رایانۀ خود پیدا کنید.
  4. تست‌های شبکه از قبیل ping و trace route را انجام دهید.
  5. از مصرف بیش از حد حجم اینترنت خود آگاه شوید.

استفاده از NetWorx برای چند رایانه

NetWorx بهطور همزمان فقط یک رایانه را پشتیبانی می‌کند. ولی اگر خواسته باشید همزمان از این نرم افزار بر روی چند رایانه استفاده کنید، دو راه حل پیش روی خود دارید.

  • یا اینکه نرم افزار NetWorx را روی هر رایانه‌ای که مد نظر دارید نصب کنید و از آن برای کنترل مصرف اینترنت هر رایانه به طور جداگانه استفاده کنید.
  • یا اگر مسیریاب (روتر) یا مودم شما از یکی از پروتکل‌های SNMP یا UPnP پشتیبانی می‌کند، کاری کنید که میزان دادۀ ورودی و خروجی به روتر را اندازه گیری کند و کاری به یک رایانۀ خاص نداشته باشد.

برای توضیح بیشتر راجع به مورد دوم باید گفت، خیلی از اوقات وجود دارد که شما یک مودم بی سیم دارید و همزمان چند رایانه برای استفاده از اببینید ینترنت به آن متصل می شوند. اگر خواسته باشید میزان مصرف هر رایانه را به صورت جداگانه محاسبه کنید، تا مثلاً در یک ماه چه مقدار از حجم اینترنت را مصرف کردید، کار دشواری است. اما با پروتکل‌های SNMP یا UPnP که در قسمت تنظیمات مودم اینترنت شما موجود است، می‌‌توانید کاری کنید که نرم افزار NetWorx اطلاعاتی که از اینترنت به مودم وارد می‌شود و از آن دریافت می‌کند را مستقیم دریافت کند و در معرض نمایش شما قرار دهد.

این بود معرفی کوتاه نرم افزار NetWorx برای کسانی که کارشان هر روزه با اینترنت و شبکه است. به شما پیشنهاد می‌کنم حتماً از این برنامه استفاده کنید. در مقالات آتی نحوۀ استفاده از این نرم افزار را خدمت شما کامل شرح خواهم داد.

5/5 - (4 امتیاز)