لاین چیست؟

منتشر شده در ۱۳۹۴/۰۲/۰۱ در دستۀ اندروید،شبکه های اجتماعی بدون دیدگاه

لاین از عبارت Line گرفته شده و نام نرم افزاری است که روی گوشی‌های هوشمند نصب می‌شود. این نرم افزار، برای برقراری ارتباط مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر اینکه از این برنامه می‌توان برای برقراری ارتباط متنی، صوتی و تصویری استفاده کرد، به نوعی شبکۀ اجتماعی هم محسوب می‌شود. شما می‌توانید تصاویر، متن و هر نوع فایل دیگر را با دیگران به اشتراک بگذارید و دیگران هم به محتواهای شما رای دهند (Like کنند).

لاین نرم افزار رایگان است که ایجاد ارتباط را بر بستر اینترنت انجام می‌دهد. پس در کنار نصب Line روی گوشی هوشمند خود، باید دسترسی به اینترنت را هم در نظر داشته باشید. معمولاً دو راه برای دسترسی به اینترنت وجود دارد؛ راه اول اینترنت سیم کارت است که باید یک بستۀ اینترنت خریداری کنید. راه دوم استفاده از شبکۀ WiFi می‌باشد. راه‌های دیگری هم موجود است که به تناسب استفادۀ بیشتر به این دو مورد اشاره کردم.

لاین چیست؟

لاین چیست؟ دربارۀ لاین بیشتر بدانید.

پس به غیر از هزینه‌ای که برای اینترنت می‌پردازید، برقراری تماس با لاین هیچ هزینه‌ای ندارد. البته شرکت Line برای خود اهداف بلندمدتی را تعیین کرده است که به کاربران خود این اجازه را می‌دهد به رایگان از امکاناتش استفاده کنند.

برای اینکه به صورت یک به یک با یک نفر دیگر ارتباط برقرار کنید، طرف مقابل شما هم باید نرم افزار Line را روی گوشی خود به صورت نصب شده داشته باشد. در همین جا لازم است بگویم، نرم افزار Line برای کامپیوترهای شخصی و رومیزی هم نوشته شده که می‌توانید از آن هم استفاده کنید. ولی در ابتدا باید یک نسخه از لاین را روی گوشی خود نصب و فعال شده داشته باشید.

زمانی که لاین را نصب می‌کنید، شما دسترسی بسیاری از قسمت‌های گوشی هوشمند خود را به این نرم افزار می‌دهید. از جمله دسترسی به لیست مخاطبین یا همان دفترچه تلفن گوشی خود. دلیلش این است که به محض نصب و اجرای لاین، نرم افزار شماره تلفن‌های موجود در دفترچه تلفن شما را بررسی می‌کند که ببینید آیا در بین آنها کسانی هستند که لاین را روی گوشی خود نصب شده دارند؟ پس از آن، فهرست آن افراد در برنامۀ لاین شما نمایش داده می‌شوند که مستقیم می‌توانید با آنها ارتباط برقرار کنید.

اما راجع به شبکه اجتماعی لاین که به شبکه اجتماعی اندروید هم معروف است، ترجیح می‌دهم در یک مقالۀ دیگر موضوع را باز کنم.

4/5 - (4 امتیاز)