نصب افزونه IDM روی مرورگر Chrome با فایل IDMGCExt.crx

منتشر شده در ۱۳۹۸/۰۲/۱۳ در دستۀ نرم افزارهای کاربردی ۱ دیدگاه

یکی از نرم افزارهای مدیریت دانلود معروف، IDM نام دارد. این نرم افزار به دلیل اینکه باید به طور هماهنگ با مرورگر کار کند، دارای یک افزونه هم برای Google Chrome و دیگر مرورگرهای اینترنتی است که در زمان نصب IDM این افزونه هم به صورت خودکار نصب می‌شود. اما در مواقعی که خواسته باشید به صورت دستی این افزونه را نصب کنید و یا قصد به روزرسانی افزونه IDM برای گوگل کروم را داشته باشید، معمولاً می‌بایستی این کار را از طریق فایل IDMGCExt.crx انجام دهید. البته روش ساده‌تر از این هم وجود دارد.

نصب افزونه IDM روی مرورگر Chrome با فایل IDMGCExt.crx

نصب افزونه IDM از مخزن افزونه‌های گوگل کروم

بهترین و آسان ترین راه برای نصب افزونه یکپارچه سازی IDM برای کروم، این است که به صفحه این افزونه در مخزن کروم بروید و از آنجا روی Add to Chrome کلیک کنید.

نصب به راحتی انجام می‌پذیرد.

نصب دستی افزونه IDM با فایل IDMGCExt.crx

اگر در استفاده از روش بالا موفق نبودید، یا حالا دلیل دیگری برای خود دارید، قادرید از این روش که همان استفاده از فایل IDMGCExt.crx است استفاده نمایید. بدین منظور ابتدا باید آن را دانلود کنید. بهترین منبع دریافت سایت Softpedia است:

چطور باید IDMGCEXT.crx را نصب کرد؟

  1. از طریق پیوند بالا دانلود را انجام دهید.
  2. سند فشرده شده را با استفاده از خود ویندوز یا نرم افزار WinRAR یا WinZip از حالت فشرده خارج کنید.
  3. به صفحه Extensions در مرورگر گوگل کروم بروید. برای این کار روی دکمه سه نقطه در بالای مرورگر کلیک کنید و از گروه More Tools روی Extensions کلیک نمایید.
  4. حالا از بالا، سمت راست صفحه Developer Mode را فعال کنید.
  5. روی دکمه Load Unpacked کلیک کنید و از روی رایانه به محلی بروید که سند idmgcext.crx قرار گرفته است.
  6. نصب افزونه به صورت خودکار انجام خواهد شد. حالا قادرید Developer Mode را غیرفعال کنید که گوگل کروم امکان دارد ایراد بگیرد.
صفحه Extensions در گوگل کروم

جمع بندی

با این توضیحاتی که خدمت شما عرض شد، الان هم می‌دانید که کار فایل IDMGCExt.crx چیست. هم اینکه یاد گرفتید چطور آن را روی گوگل کروم خود نصب نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)