EPS Viewer نرم افزار نمایش فایل های EPS و PS

منتشر شده در ۱۳۹۴/۰۱/۲۵ در دستۀ دو بعدی ۱ دیدگاه

EPS نوعی فایل گرافیکی است که معمولاً با نرم افزار Adobe Illustrator باز و ویرایش می‌شود. این پسوند متشکل از سرنام عبارت Encapsulated PostScript است و برای ذخیره سازی گرافیک‌های وکتوری یا همان برداری مورد استفاده قرار می‌گیرد. همانطور که می‌دانید، نرم افزار Adobe Illustrator هم یک نرم افزار برداری است که برای تولید گرافیک‌های Vector مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پس فایل‌های EPS را باید با این نرم افزار باز کنید. ولی از آنجایی که این نرم افزار حجم سنگینی دارد و اگر خواسته باشید محتویات پرونده‌های EPS زیادی را بررسی کنید، از شما وقت زیادی گرفته می‌شود، در اینجا می‌خواهم به شما نرم افزار دیگری را معرفی کنم که کارش فقط نمایش پرونده‌های EPS است. یعنی شما با این نرم افزار می‌توانید ببینید درون فایل EPS چیست.

نام این نرم افزار EPS Viewer است و به صورت رایگان عرضه می‌شود. دارای کاربرد بسیار ساده است و در مواقعی که ویندوز شما پیش نمایش چنین فایل‌هایی را نشان نمی‌دهد، شاید کمک گرفتن از این برنامه فکر خوبی باشد.

EPS Viewer نرم افزار نمایش فایل های EPS و PS

EPS Viewer نرم افزار نمایش فایل های EPS و PS

برای دانلود نرم افزار EPS Viewer بهتر از سراغ خود سایت سازنده بروید (epsviewer.org). بدین منظور اینجا کلیک کنید و روی پیوند Download EPS Viewer Setup کلیک نمایید. پس از اینکه نرم افزار را دریافت کردید، با دوبار کلیک روی آن، اقدام به نصب کردن آن روی رایانه کنید.

مراحل نصب به سادگی طی شده و نرم افزار EPS Viewer برای اولین بار اجرا می‌گردد. پنجرۀ Open هم باز شده و شما باید نشانی پرونده‌های EPS را برای نمایش به برنامه بدهید. در دفعات بعدی هم برای باز کردن یک فایل EPS باید از دستور Open به معنای باز کردن استفاده کنید.

پس از نصب نرم افزار، از این به بعد با دوبار کلیک روی تمامی پرونده‌های EPS روی رایانۀ شما آنها درون این برنامه باز می‌شوند. بدون اینکه خواسته باشید کار اضافی انجام دهید.

از قابلیت‌هایی که نرم افزار EPS Viewer دارد، می‌توان به بزرگنمایی، جابجایی، چرخش تصویر و ذخیره با قالب‌های دیگر تصویر اشاره کرد. ویژگی ذخیره با قالب‌های دیگر به این معناست که شما می‌توانید از فایل EPS خود یک خروجی Jpeg ،png ،Gif ،Bmp و یا Tiff بگیرید و این قابلیت بسیار پر اهمیت است. همگی این موارد در یک محیط ساده و سبک انجام می‌گردد. بدون اینکه وقت یا منابع زیادی از سیستم شما را درگیر خودش کند.

خروجی گرفتن از پرونده EPS در EPS Viewer

خروجی گرفتن از پرونده EPS در EPS Viewer

پس بدین صورت با EPS Viewer نرم افزار نمایش فایل های EPS و PS به طور کامل آشنا شدیم.

3.5/5 - (4 امتیاز)