چگونه یک لوگوی جذاب برای کسب و کارمان طراحی کنیم؟

منتشر شده در ۱۳۹۴/۰۱/۰۸ در دستۀ دو بعدی بدون دیدگاه

کار طراحی یک لوگو برای کسب و کار و یا شرکت، به این بسنده نمی‌شود که یک طرح زیبا و جذاب را خلق کنیم. بلکه این لوگو باید هویت کسب و کار ما را هم تعیین کند. یعنی مشتریان با یک نگاه به آن، بتوانند نام و کار شرکت ما را در ذهن خود به یاد آورند. هنر طراحی لوگو در این است که کاری کنیم با یک نگاه به آن، پیام به ذهن مخاطب القا گردد. در این صورت است که رشد کسب و کار ما تا اندازه‌ای تضمین می‌شود. در ادامه با مراحل تولید یک لوگوی جذاب برای یک کسب و کار آشنا می‌شویم.

مراحل طراحی یک لوگوی جذاب

۱- انجام بررسی بازار

برای اینکه بدانید رقیبان شما از چه طرح‌هایی استفاده کردند و همچنین گرفتن ایده، بهتر است یک جستجو راجع به لوگوی دیگر شرکت‌ها و سایت‌ها انجام دهید. این کار را می‌توانید با گوگل انجام دهید. در این مرحله باید نقاط قوت و ضعف رقیب خود را کشف کنید و از آنها درس بگیرید.
بررسی لوگوی رقبا

۲- ترسیم مفاهیم

کار را با کشیدن یک طرح اولیه حتی روی کاغذ شروع کنید. سعی کنید با استفاده از ترفندهای طوفان فکری ایده‌های جذابی را پیدا کنید. با یک قلم و کاغذ شروع کنید.
کشیدن طرح خام روی کاغذ

۳- انتخاب قالب لوگو

از بین هزاران لوگویی که ساخته شده است، می‌توانید یک قالب متناسب با آن چیزی که در ذهنتان بوده است را انتخاب کنید. برای این کار کمی در اینترنت بگردید، از بین سایت‌های ارائه دهندۀ خدمات گرافیک، بسیاری هستند که امکان دانلود رایگان فایل‌های لایه باز را می‌دهند.
انتخاب یک قالب برای لوگو

۴- ویرایش قالب لوگو

در این مرحله باید قالب لوگوی انتخابی را در نرم افزاری مثل فتوشاپ باز کرده و اقدام به ویرایش کردن آن کنید. فتوشاپ ابزارهای بسیار خوبی را برای طراحی لوگو در اختیار شما می‌گذارد. شاید خواسته باشید مواردی مثل متن یا اشکال گرافیکی دیگری به لوگوی خود اضافه کنید.

ویرایش قالب لوگو

۵- انجام بازبینی نهایی

در این مرحله، بازبینی نهایی را انجام داده و اگر کاری از قلم افتاده است، آن را انجام دهید. حتی بهتر است کار را به چند نفر دیگر نشان دهید و نظر آنها را هم جویا شوید. مطمئن باشید نظرات آنها در کامل شدن طراحی لوگوی شما تاثیر خواهد داشت.

انجام بازبینی روی لوگو

۶- گرفتن خروجی مناسب

حالا وقت آن است که از لوگوی خودتان یک خروجی تهیه کنید و از آن در جاهایی که مرتبط با کسب و کار شماست استفاده کنید. مثل سایت، کاتالوگ، کارت ویزیت و حتی روی محصولاتتان. فایل خروجی می‌تواند با پسوند jpg یا png و یا دیگر فرمت‌ها باشد. که البته بستگی به مکان مورد استفادۀ آن دارد.

تولید لوگو در فرمت مورد نظر

بدین ترتیب یاد گرفتید که برای طراحی یک لوگوی جذاب برای کسب و کار باید چه مراحلی را طی کنید. ولی موارد زیر را هم به یاد داشته باشید.

  • یکی از مهمترین اصول برای طراحی لوگو، ترکیب رنگ آن است. شما باید با رنگ‌ها آشنا بوده و بدانید هر رنگ را باید در کجا و چه زمانی استفاده کرد.
  • لوگوی خودتان را می‌توانید به عنوان علامت تجاری ثبت کنید. تا از تقلید آن توسط دیگران جلوگیری کنید.
  • از عناصر زیاد در لوگوی خود استفاده نکنید. بگذارید ساده و قابل فهم باشد.
  • مطمئن شوید که لوگو شرح و وظایف کسب و کار شما را تشریح می‌کند و بی ارتباط با آن نیست.
  • همچنین لوگو را با بالاترین کیفیت طراحی کنید. چرا که لوگوهای با کیفیت پایین سبب تخریب نام محصول یا شرکت شما خواهند شد.

منبع: www.wikihow.com

2.5/5 - (2 امتیاز)