ویندوز ۹ پس کو!

منتشر شده در ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ در دستۀ ویندوز بدون دیدگاه

لابد از خودتان می‌پرسید که پس از ویندوز ۸ باید منتظر ویندوز ۹ باشیم. اما الان شاهد آمدن ویندوز ۱۰ هستیم. پس این وسط ویندوز ۹ کجا رفته؟! سوال خوبی است. ما در اینجا به پاسخ این سوال خواهیم رسید. ابتدا باید عرض کنم، شرکت‌های نرم افزاری برای شماره گذاری روی نسخه‌های مختلف برنامه‌های خود، از قاعدۀ خاصی پیروی نمی‌کنند. یعنی لزومی ندارد که پس از نسخۀ ۱، حتماً و حتماً نسخۀ ۲ یک برنامه را منتشر کنند. شاید دلشان خواسته باشد پس از ۱، نسخۀ ۱۰۰ را عرضه کنند! البته این کار برای خود شرکت سازنده دلایلی دارد که شاید همه از آن آگاه نباشند.

ویندوز 9 پس کو!

Windows 9

همۀ ما می‌دانیم که مایکروسافت پس از ویندوز ویستا بود که شماره گذاری روی نسخه‌های خود را شروع کرد. یعنی پس از ویستا که ششمین نسخۀ کلی از ویندوز بود، ویندوز ۷ را عرضه کرد. حالا هم، قصد دارد ویندوز ۱۰ را پس از ویندوز ۸ وارد بازار کند.

به قولی از طرف یکی از اعضای مایکروسافت اعلام شده، ویندوز ۱۰ آخرین عرضه از ویندوز با تغییرات کلی است. به همین دلیل از ۸ به ۱۰ مهاجرت شده است.

اما یکی از دلایلی که یکی از توسعه دهندگان مایکروسافت اعلام کرده است، این است که در کدنویسی‌های ویندوز ۹، با تداخلاتی که با برنامه نویسی‌های ویندوز ۹۸ و ۹۵ به وجود می‌آید، شرکت مایکروسافت بهتر دیده است که از خیر ویندوز ۹ به خاطر این مشکل عمده بگذرد. اما هنوز گمانه‌زنی‌ها راجع به این موضوع ادامه دارد و احتمال وجود دلایل دیگر هم موجود است.

5/5 - (2 امتیاز)