فایل epub چیست؟

منتشر شده در ۱۳۹۴/۰۴/۲۸ در دستۀ مبانی رایانه ۱ دیدگاه

فایل‌های مختلف در دنیای کامپیوتر، یا صوت و موسیقی، متن، فایل اجرایی، ویدئو، یا کتاب هستند. البته به غیر از این موارد، انواع پرونده‌های دیگری هم وجود دارند. فایل ePub نوعی از یک فایل از نوع کتاب است. به طور کلی فایل ePub یکی از معروف‌ترین سبک‌های کتاب الکترونیک است که شما در دنیای رایانه می‌توانید پیدا کنید.

فایل epub چیست؟

فایل epub چیست؟

ePub متشکل از دو کلمۀ Electronic Publication به معنای انتشارات الکترونیکی است.  بیشتر فروشگاه‌های بزرگ فروش کتاب در جهان، نسخه‌ای از کتاب را به فرمت ePub به فروش می‌رسانند تا مشتریان آنها، بتوانند به راحتی کتاب را روی وسایل دیجیتال مثل گوشی‌ها و تبلت‌ها و رایانه‌ها مطالعه نمایند.

به احتمال زیاد شما هم گاهی اواقات که می‌خواهید کتابی را دانلود کنید، متوجه می‌شوید که نوع کتاب epub است و شاید ندانید که این فایل را باید با چه نرم افزاری باز کنید. فایل‌های ePub به دلیل ذخیره شدن بوسیلۀ کدهای HTML از حجم به مراتب کمتری نسبت به انواع دیگر کتاب برخوردارند. این نوع کتاب‌ها را روی هر نوع وسیله یا دستگاهی می‌توانید به سادگی باز کنید. گاهی اوقات شاید نیاز داشته باشید از یک نرم افزار کمکی هم استفاده کنید. اما در بیشتر موارد نیازی به آن هم نیست. چون با کمی دستکاری آن را حتی با یک نرم افزار مرورگر هم می‌توانید باز کنید.

به هر حال اگر تا به امروز مردد بودید که با یک فایل epub باید چه نوع برخوردی داشته باشید و از دریافت آنها از اینترنت یا جاهای دیگر امتناع می‌کردید، باید گفت اگر نسخه‌ای از کتاب مورد علاقۀ خود را با این فرمت سراغ دارید، بدون هیچ نگرانی آن را دریافت کنید. چرا که طبق آموزش‌هایی که در سایت آموزش کامپیوتر وجود دارد، به راحتی می‌توانید آنها را باز نمایید.

3.7/5 - (3 امتیاز)