رفع مشکل باز شدن همه برنامه ها با یک برنامه

منتشر شده در ۱۳۹۴/۰۴/۲۷ در دستۀ ویندوز ۱۱ دیدگاه

امکان دارد برای شما هم اتفاق بیافتد که آیکون تمامی نرم افزارهای شما روی ویندوز به یک شکل درآید و مثلاً با ویندوز مدیا پلیر باز شود. این مشکل زمانی رخ می‌دهد که یا ندانسته و یا به صورت ناخوداگاه اطلاعات موجود در رجیستری ویندوز شما دستخوش تغییر قرار گیرد که ما در اینجا به راه کار رفع مشکل باز شدن همه برنامه ها با یک برنامه در ویندوز اشاره می‌کنیم.

رفع مشکل باز شدن همه برنامه ها با یک برنامه

رفع مشکل باز شدن همه برنامه ها با یک برنامه

برای رفع این مشکل، ابتدا کلیدهای ترکیبی Win+R را از صفحه کلید بزنید. در پنجرۀ Run که برای شما باز می‌شود، عبارت Regedit را بنویسید و Enter را بزنید.

پنجرۀ رجیستری ویندوز برای شما باز می‌شود و باید به مسیر زیر بروید. از فهرست درختی سمت چپ پنجره می‌توانید این کار را بکنید.

HKEY_CURRENT_USER > Software > Microsoft > Windows > CurrentVersion > Explorer > FileExts

حالا باید تمام زیرشاخه‌های مسیر مورد نظر را حذف کنید (راست کلیک و سپس انتخاب دستور Delete). رایانه را راه اندازی مجدد نمایید. مشکل شما باید حل شده باشد.

مشکل نمایش همۀ آیکون‌های برنامه‌ها و نرم افزارها با یک نماد

اما اگر مشکل باز شدن همه برنامه ها با یک برنامه حل شد و آیکون تمامی فایل‌ها و برنامه‌ها به یک شکل درآمده‌اند، کافی است فایل زیر را دانلود کنید و آن را از حالت فشرده خارج کرده و اجرایش کنید.

۲۷۴۷۷۵d1372780091-icon-cache-rebuild-rebuild_icon_cache

در اولین مرحلۀ پنجرۀ مشکی رنگ CMD باز می‌شود و شما باید چند بار Enter را بزنید تا کار تمام شود. حالا اگر مشکل شما حل شد که چه بهتر. در غیر این صورت رایانۀ خود را یک بار راه‌اندازی مجدد نمایید، تا مشکل حل گردد.

4.7/5 - (27 امتیاز)