آموزش نرم افزار iCare Data Recovery

منتشر شده در ۱۳۹۴/۰۶/۰۶ در دستۀ بازیابی اطلاعات ۱۴ دیدگاه

برای برگرداندن اطلاعات پاک شده نرم افزارهای زیادی وجود دارد که یکی از آنها نرم افزار iCare Data Recovery می‌باشد. این نرم افزار رکاوری با دارا بودن محیط ساده و سهولت استفاده امکان برگرداندن هر نوع فایل شناخته شده‌ای را به شما می‌دهد. برای استفاده از آن اول بهتر است آن را روی رایانۀ خود نصب کنید و پس از اجرا نوع فایل‌هایی که قرار است این نرم افزار برای شما بازیابی کند را انتخاب کنید. پس از اسکن محل مورد نظر برای بازیابی اطلاعات، اطلاعات شما در محل مورد نظرتان بازیابی شده و قابل دسترس خواهد بود.

یکی از انواع نرم افزارهایی که بلا استثناء به آن احتیاج پیدا خواهیم کرد، نرم افزار ریکاوری یا برگرداندن اطلاعات حذف شده از روی رایانه است. به هر حال گاهی اوقات به عمد یا سهواً یک پرونده یا پوشه را از روی رایانۀ خود حذف می‌کنیم که بعداً متوجه می‌شویم به آن نیاز داشتیم. یکی از بهترین برنامه ها برای بازیابی اطلاعات نرم افزار iCare Data Recovery است که توضیحات و همچین فیلم آموزشی آن را در ادامه خواهید دید.

آموزش نرم افزار iCare Data Recovery

استفاده از نرم افزار iCare Data Recovery بسیار ساده است و مراحل کار رو در اینجا خدمت شما توضیح خواهم داد. البته در ادامۀ همین صفحه شما فیلم آموزش نرم افزار iCare Data Recovery را خواهید دید. می‌توانید به جای خواندن این متن، مستقیم به بخش ویدئوی آموزشی نرم افزار iCare Data Recovery رفته و آن را تماشا کنید.

در اولین گام پس از نصب این برنامه کافی است آن را اجرا کنید. حالا اگر قصد دارید اطلاعات را از یک حافظۀ جانبی مثل حافظۀ فلش بازیابی کنید، کافی است حافظۀ فلش خود را به رایانه متصل نمایید.

پس از اجرای نرم افزار شاهد این موضوع خواهید بود که باید یک نوع پرونده برای بازیابی را انتخاب کنید.

  • All: هر نوع فایلی که نرم افزار قادر به یافتن آن است.
  • Photo: فقط فایل‌های تصویری با پسوندهای مختلف
  • Music: فقط فایل‌های صوتی و موسیقی با پسوندهای مختلف
  • Video: فقط فایل‌های ویدئویی با پسوندهای مختلف

روی هر مورد که خواستید می‌توانید کلیک کنید تا همان مورد برای شما در حافظۀ سخت یا جانبی پیدا شود. حالا روی دکمۀ Next کلیک کنید. در مرحۀ بعدی باید درایوی که قرار است نرم افزار پویش کند را انتخاب کنید. یعنی محلی که فایل پاک شده در آنجا قرار داشته را انتخاب کنید. که می‌تواند یک حافظۀ جانبی باشد که همینک به رایانۀ شما متصل است. نامش را در این فهرست می‌بینید و می‌توانید با یک بار کلیک رویش، آن را انتخاب کنید.

این بار با کلیک کردن روی دکمۀ Next، نرم افزار پویش را سریعاً شروع کرده و البته بسته به حجم حافظۀ شما، مدت زمان پویش می‌تواند متفاوت باشد. پس از تمام شدن پویش، دکمۀ Stop جای خود را به دکمۀ Recover در زیر پنجرۀ نرم افزار خواهد داد.

حالا شما باید از فهرست درختی سمت چپ، فایل‌ها یا پوشه‌هایی که نرم افزار برای شما پیدا کرده است را انتخاب کنید و سپس روی دکمۀ Recover کلیک کنید. به دلیل اینکه هنگام حذف شدن یک پرونده یا پوشه نام آن برای همیشه پاک خواهد شد، نام آنها را به صورت شماره گذاری شده از صفر شاهد هستید که از اینجا شما قادر نیستید با توجه به نامشان، آنها را انتخاب کنید. مثلاً اگر به دنبال یک پروندۀ تصویری که قبلاً حذف کردید، می‌گردید، باید همۀ پرونده‌های تصویری را انتخاب کرده و روی دکمۀ Recover کلیک نمایید.

با کلیک روی Recover پنجره Browse برای شما باز شده که امکان انتخاب مکان ذخیره شدن فایل‌های پیدا شده را می‌دهد. شما باید یک مکان مثل Desktop را انتخاب کرده و روی OK کلیک نمایید. سپس به محل مورد نظر رفته؛ پرونده‌های بازیابی شده در آنجا قابل استفاده هستند.

به همین راحتی می‌توانید ازاین برنامۀ کم حجم ریکاوری استفاده کرده و حتی پرونده‌هایی که از خیلی وقت پیش روی حافظۀ رایانۀ شما بوده و از آنها بی‌خبر بودید هم خبردار شوید. البته این کار روی حافظه‌‌‌های دیگران کار اخلاقی نیست و باعث نقض حریم خصوصی دیگران است. از طرف دیگر به دلیل اینکه بازیابی اطلاعات حذف شده از روی حافظه‌ها به آسانی توضیحات همین صفحه بود، برای اینکه اطلاعات شما هم به دست دیگران نیافتد، بهتر است نحوۀ حذف کردن اطلاعات خود را تغییر داده و با توجه به آموزش‌هایی که خدمت شما ارائه دادم، اقدام به پاک کردن فایل بدون بازگشت کنید.

آموزش نرم افزار iCara Data Recovery

آموزش نرم افزار iCara Data Recovery

در عکس بالا مراحل انجام کار برگرداندن فایل با استفاده از نرم افزار iCare Data Recovery خدمت شما به تصویر کشیده شده است. می‌توانید روی آن کلیک کنید تا تصویر با اندازۀ اصلی برای شما نمایش داده شود.

ویدئوی آموزش نرم افزار iCare Data Recovery

امیدوارم که این آموزش مورد پسند شما واقع شده باشد. نظرات‌تان را حتماً با ما در میان بگذارید.

3.9/5 - (8 امتیاز)