آموزش ساخت وبلاگ

منتشر شده در ۱۳۹۴/۰۳/۲۵ در دستۀ سایت و وبلاگ بدون دیدگاه

اگر به دنبال یک منبع برای آموزش ساخت وبلاگ هستید، من در اینجا سایتی را به شما معرفی می‌کنم و علاوه بر آن راهنمایی‌های خوبی را خدمت شما تقدیم خواهم کرد؛ منبع آموزشی تصویری همراه با نکات و بحث‌های مفید راجع به وبلاگ نویسی با عنوان بلاگینگ، با آدرس bloging.ir .

بلاگینگ، سایت آموزش وبلاگ نویسی

بلاگینگ، سایت آموزش وبلاگ نویسی

اگر تا به الان راجع به وبلاگ زیاد شنیده‌اید و قصد راه اندازی یک وبلاگ را دارید، باید گفت ساخت وبلاگ بسیار ساده است. فقط کافی است اراده کنید. اما اگر تا به حال تجربۀ کار در وب را ندارید و شاید با روال کاری ایجاد و مدیریت وبلاگ آشنا نباشید که همین عامل باعث می‌شود از این کار هراس داشته باشید.

به همین منظور ما سایت Bloging.ir با عنوان آموزش وبلاگ نویسی را به شما معرفی می‌کنیم که کافی است سری به این سایت بزنید. عجله نکنید، اگر در صفحۀ اصلی این سایت آموزش مورد نظر خود را برای ساخت وبلاگ پیدا نکردید، کافی است به دسته‌بندی‌های نوشته‌های سایت مراجعه کرده و روی سرویس وبلاگ دهی که قصد آموزش آن را دارید کلیک کنید. مثلاً با کلیک روی بلاگفا، آموزش‌های بلاگفا برای شما فهرست می‌شود. اگر به صفحات بعدی بروید، با مقالاتی که اول باید بخوانید روبرو می‌شوید.

در اولین گام برای ساخت وبلاگ، انتخاب یک سرویس وبلاگ دهی خوب است. سرویس وبلاگ دهی به معنی سایتی است که به شما اجازۀ ساخت یک یا چند وبلاگ را بدهد. در حال حاضر سرویس‌های وبلاگ دهی فارسی زبان بسیاری در عرصۀ وب فارسی وجود دارد که می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. البته امکانات و شکل و شمایل بخش مدیریت وبلاگ هر کدام تفاوت دارد که با در نظر گرفتن ویژگی‌های مختلف می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

عمدتاً پس از ساخت اولین وبلاگ یا حساب کاربری در سرویس وبلاگ‌دهی، مراحل کار یکی یکی در معرض دید شما قرار می‌گیرند که کار شما را ساده‌تر می‌کنند. اما اگر این روال پدیدار نشد، می‌توانید از طریق فهرست مدیریتی که در هر سرویس متفاوت است، به بخش‌های مدیریتی بروید.

پس دیدید که آموزش ساخت وبلاگ کاری نیست که نتوان انجام دا :). کافی است به صفحۀ ثبت نام مراجعه کنید و عمدتاً نام کاربری، رمز عبور و ایمیلی برای حساب خود وارد کنید و روی دکمۀ ثبت نام کلیک کنید. وبلاگ شما ساخته می‌شود و حالا منتظر شماست که وارد قسمت مدیریت وبلاگ شوید و تنظیمات وبلاگ را انجام دهید، قالب آن را تغییر و تنظیم کنید، و اولین نوشتۀ خود را منتشر کنید. در ضمن سایت بلاگینگ، فیلم‌های آموزشی ساخت وبلاگ بسیار خوبی را به شما عرضه می‌کند.

Rate this post